Nabízíme
Člen Asociace cestovních kanceláří ČR

Herecká a filmová škola - Special Camps

 

Sleva 700,- Kč
při zaplacení objednávky
do 24.12.2018

VÝUKA DIVADELNÍHO A FILMOVÉHO HERECTVÍ  •  věk 9 - 18 let

 

Pátý ročník herecké a filmové školy je konečně tady! I letos se na Tebe těší profesionální tým lektorů z oblasti herectví i filmu. Čeká Tě týden nabitý úžasnými zážitky a rozmanitými workshopy, které budou zaměřené na divadelní herectví, improvizaci či pantomimu. Z práce u filmu se naučíš hraní na kameru, vyzkoušíš si role za kamerou - režii, scénář, masky a kostýmy a pro nadšence je připraven program technická práce u filmu, kde budeš pracovat na střihu, speciálních efektech, zeleném plátně a grafice. Ukážeme ti, jak pracovat s trémou a nervozitou před samotným vystoupením, zvýšíš si sebevědomí a vyjadřovací schopnosti. V průběhu pobytu vzniknou dvě divadelní představení a bude natočeno několik autorských filmů. Zavítej s námi na prkna, která znamenají svět!

I letos se na tebe těší profesionální tým lektorů z divadelní skupiny DŽEM Theatre a SBtime studia.

 

POPIS AREÁLU - RŮŽENÁ:

Akce probíhá v rekreačním středisku Růžená, které se nachází v zapomenuté oblasti jižních Čech, asi 10 km od Milevska směr Sedlec-Prčice, na břehu rybníka Pařezitý. Zde je zajištěno pohodové koupání. Rybník je dobře přístupný z pláže, která leží v bezprostřední blízkosti tábora. V areálu se nachází hřiště na volejbal a fotbal, okolí nabízí ideální prostor pro hry v přírodě, koupání a sportovní vyžití.

 

  • Adresa na akci:

     Jméno dítěte, Herecká a filmová škola

     RS Růžená
     399 01 Milevsko

     mapa zde

 

POPIS AREÁLU - DOUBRAVA:

Tábor se nalézá na Vysočině u obce Stará říše. Středisko Doubravu ocení především děti, které nemají v lásce spaní v chatkách nebo stanech, neboť ubytování je zajištěno ve 4 lůžkových pokojích ve třech samostatných budovách. V hlavní budově  se pak nachází kuchyň, jídelna, společné sprchy, sociální zařízení a ošetřovna. Ubytování i zázemí areálu poskytuje dostatečný komfort a pohodlí. Areál Doubrava skýtá dětem nepřeberné možnosti sportovního vyžití. V horkém létě všichni účastníci nejvíce oceňují možnost koupání v bazénu. Součástí areálu je fotbalové, volejbalové a basketbalové hřiště. K dispozici jsou dva stoly na ping-pong.

 

  • Adresa na akci:

     Jméno dítěte, Herecká a filmová škola

     LDT Doubrava

     Stará Říše 36

     588 67 Stará Říše

     mapa zde

 

 
 
 
 
 
 

UBYTOVÁNÍ:

  • Růžená - chatky po 4 až 6 osobách. V chatičkách jsou k dispozici pokrývky, polštáře a čisté ložní prádlo. Splachovací WC, sprchy, teplá voda v hlavní budově.
  • Doubrava - 4 lůžkové pokoje ve třech samostatných budovách. K dispozici jsou pokrývky, polštáře a čisté ložní prádlo. V hlavní budově  se pak nachází kuchyň, jídelna, společné sprchy, sociální zařízení a ošetřovna.

 

STRAVOVÁNÍ:

Plná penze + dopolední a odpolední svačina, pitný režim zajištěn po celý den. Stravování probíhá v jídelně hlavní budovy střediska. Vynikající strava v domácí kvalitě.

 

DIETNÍ OMEZENÍ - příplatek za náhradní stravu:

► Jídelníček bezlepkový plnohodnotná strava dle podmínek bezlepkové diety. Cena 490,-Kč.

► Jídelníček diabetický - plnohodnotná strava dle podmínek diabetické diety. Cena 490,- Kč

 

PROGRAM:

Hlavní programovou náplň tvoří výuka herectví či práce u filmu. Pobyt je určen nejen pro začátečníky, ale také pro děti, které se již herectví či filmařině věnují a samy navštěvují nějaký dramatický kroužek. Program je složen ze tří specializovaných dílen. Již při přihlašování na akci si zvolíš, kterou z dílen chceš navštěvovat přednostně, co tě nejvíce zajímá. Mimo svůj zvolený program si budeš moci vybrat z široké nabídky dalších workshopů. Herecká a filmová škola 2018 nabízí následující programy:

 

► Divadelní herectví a Improvizace (věk 9-18 v rámci tohoto programu budou vytvořeny dvě skupiny rozdělené podle věku účastníků – starší/mladší, které budou pracovat samostatně) kapacita: 24 účastníků   

Lektoři: Tomáš Andrášik, Mojmír Vacek, Petr Konečný a Kristýna Tlapáková
V programu divadelní herectví a improvizace se naučíš základní herecké dovednosti a projdeš základní hereckou průpravou. Budeme se věnovat budování sebevědomí, kreativního myšlení a schopnosti na jevišti spolupracovat. Naučíš se, jak se nebát vystoupit na jeviště a ohromit diváky v hledišti. Vyzkoušíme si také práci s textem. Ukážeme si, jak pracovat na monologu, dialogu. Řeč těla a tón hlasu často znamenají více než tisíc slov. Pokud se Ti stává, že v běžných životních situacích nevíš co říct a nápady přijdou až je po všem, pak je tento program stvořený pro Tebe. Krom toho, že se naučíš základy herectví, budeš umět přirozeně reagovat při jednání, nebo při zkoušení ve škole. Řešit problém tady a teď, nebát se jít bez přípravy na jeviště ani do života. Improvizace ti pomůže vybudovat to nejdůležitější pro dobrého herce/herečku - sebevědomého jedince. Je to hra, je to zábava, je to dobrý pocit z nás samotných."S tím nejlepším co je v nás, světu vstříc!"


► Tvůrčí práce u filmu (věk 10 – 18) kapacita: 12 účastníků     

Lektoři: Pavlína Taubingerová a Kristýna Tlapáková
Ve tvůrčí části filmařského programu se seznámíš se základy filmové tvorby z pozice herců, scénáristů. Dozvíš se a vyzkoušíš si, jak se tvoří námět, scénář a hraní na kameru. Atmosféra filmu stojí na zvuku a hudbě, už víš jak zvolit ten správný hudební žánr? Co obnáší funkce kameramana - kam kameru umístit, jak přiblížit záběr, aby vypadal přirozeně a snímek ve filmu vyzněl tak jak režisér zamýšlel? Představíme Ti typy záběrů, a co všechno dobrý kameraman dokáže. Závěrem společně natočíme krátkometrážní film.

Upozornění: Doporučujeme vzít s sebou vlastní kameru nebo fotoaparát (s možností natáčení videosekvencí).(Pokud nebudou přístroje používány, zůstanou v úschově u vedoucích tábora.)

► Technická práce u filmu (věk 10-18) kapacita: 6 účastníků  

Lektoři: Petr Semotam, Kristýna Tlapáková a Pavlína Taubingerová
Zajímá Tě, kdo a co je potřeba pro vznik filmu a chceš si vyzkoušet technické funkce lidí ve štábu? Pak neváhej a zapiš se na tento program. Víš, že dramaturgickou prací a natočením spousty záběrů vše jen začíná? Jako střihač si můžeš poskládat záběry, které si sám/a natočíš. Předvedeme Ti programy, které to dokáží, dozvíš se jaká je správná délka záběru a jak docílit plynulosti filmu. Vyzkoušíš si práci na zeleném plátně, filmové efekty a reportérskou práci. Závěrem se film musí renderovat, a práce přesto pokračuje. Zbývá fotodokumentace, grafika a marketing předtím, než bude film představen divákům.

Upozornění: Doporučujeme s sebou vlastní kameru nebo fotoaparát (s možností natáčení videosekvencí) a notebook pro zpracování natočeného materiálu. (Pokud nebudou přístroje používány, zůstanou v úschově u vedoucích pobytu.)

 

Udělej s námi svůj první krok na prkna, co znamenají svět!

Neváhej a nepropásni akci, která Ti splní sny. Pojeď s námi na Hereckou a filmovou školu 2018.

 

Reportáž z ročníku 2016

 

Reportáž, fotky a filmová produkce ročníků 2013, 2014, 2015 a 2016.

V průběhu obou ročníků jsme vyprodukovali značné množství účastnických snímků, sestříhali reportáže, odehráli představení a zápas v divadelní improvizaci. Všechna doposud vytvořená videa naleznete na ZDE.

 

► REPORTÁŽE z tábora

Reportáž z roku 2013, která získala třetí místo na celostátní soutěži Zlaté Slunce v kategorii B dokumentární film a reportáž najdete ZDE.

Reportáž z roku 2014 je k dispozici ZDE.

Reportáž z roku 2015 najdeš ZDE.

A nejnovější reportáž ZDE.

 

► na našem FB profilu najdeš fotografie z tábora

► na youtube kanálu všechny vytvořené filmy

 

Specializované workshopy nového ročníku 2018

I v roce 2018 mají účastníci možnost si zvolit specializaci, která se pak stane jejich hlavní programovou náplní. Můžeš si zvolit mezi programy: divadelní herectví a improvizace, tvůrčí práce u filmu a technický filmařský program - podrobný popis programů najdeš níže. To, že si zvolíš specializaci, však neznamená, že by sis neměl/a příležitost vyzkoušet vše ostatní co herecká a filmová škola nabídne. Mimo svůj zvolený program si budeš moct každý den vybrat z široké nabídky dalších workshopů, jež pro Tebe připraví naši lektoři.

 

Tomáš Andrášik - hlavní vedoucí hereckého tábora
 
Mojmír Vacek
 
Taubingerová Pavlína
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LEKTOŘI:

► Tomáš Andrášik - hlavní vedoucí tábora

Pedagog, lektor a divadelník. Věnuje se aplikovanému dramatu, improvizaci, zážitkové pedagogice a angličtině. Působí na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Mezi jeho další zaměstnavatele patří také Horácké divadlo Jihlava či Outward Bound - Česká Cesta. Má bohaté zkušenosti s lektorskou prací s dětmi, dospívajícími i dospělými. S CK Topinka spolupracuje již 10 let. Více informací na www.tomandrasik.cz. S celým týmem se s vámi i letos těšíme na viděnou.

► Mojmír Vacek

Student právnické fakulty MU, herec a lektor v divadelních uskupeních DŽEM Theatre a Bafni. K Herecké a filmové škole patří od jejího prvního ročníku. Letos opět povede jednu ze skupin a můžete se s ním také těšit na workshopy zaměřené na výrazové prostředky a pantomimu.

► Pavlína Taubingerová

Režisérka, scénáristka, kameramanka a herečka. Studuje audiovizuální tvorbu na JAMU v Brně. Od roku 2005 se věnuje tvorbě vlastních krátkometrážních filmů a na svém kontě jich má již třicet. Obdržela několik ocenění na soutěžích: Brněnská 16, Zlaté slunce, Veselý jelen, Dvůr Králové a Blansko. Věnuje se také tanci a divadlu. Je zakladatelkou SBtime studio. Jako herečka působí také ve skupině DŽEM Theatre a je garantem programů spojených s filmem na herecké a filmové škole.

► Kristýna Tlapáková

Do světa amatérského filmu se dostala v roce 2012 nejprve jako herečka, později si vyzkoušela

i práci za kamerou, ve střižně a na režisérském křesle. Filmy, na kterých spolupracovala, získaly

mnohá ocenění. Nyní působí jako herečka, asistentka a bezedná studna nápadů ve filmovém studiu SBtime a je také členkou souboru DŽEM Theatre. Studuje na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde se rovněž v rámci mimoškolních aktivit podílí na videopropagaci fakultních akcí.

► Petr Konečný

Jeden ze zakladatelů skupiny DŽEM Theatre kde působí jako herec a organizační vedoucí. Improvizačnímu divadlu se věnuje od r.2010. Má za sebou mnoho vystoupení na malém i větším jevišti. Účastnil se workshopů pod vedením zkušených lektorů např. Hanka Malaníkova , Petr Váša a jako lektor také pracoval také s tělesně postiženými v rámci projektu Zkušební Provoz. Pracuje v mezinárodní průmyslové firmě a srdce mu bije pro divadlo.

 

POKYNY K ODJEZDU:

Pokyny k odjezdu Vám budou zaslány společně se smlouvou o zájezdu, případně je můžete nalézt také v sekci Pokyny k odjezdu.

 

CENA ZAHRNUJE:

Stravu 5x denně, pitný režim, cestovné z Prahy a zpět, ubytování, lůžkoviny, výchovný a zdravotnický personál, zapůjčení sportovního vybavení, celotáborový program, pojištění záruky proti úpadku CK u Generali Pojišťovny a.s., DPH.

 

DOPRAVA - RŮŽENÁ:

Doprava na akci je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy je zahrnuta v ceně.
Doprava z dalších měst za příplatek - výše příplatku dle věku dětí (více viz. níže).

Sraz vždy půl hodiny před odjezdem!

 

###ODJEZDY_LOKALITA_2###

 

DOPRAVA - DOUBRAVA:

Doprava na tábor je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy, Brna a Jihlavy je zahrnuta v ceně.
Doprava z dalších měst za příplatek - výše příplatku dle věku dětí (více viz. níže).

Sraz vždy půl hodiny před odjezdem!

 

###ODJEZDY_LOKALITA_26###

 

VLASTNÍ DOPRAVA:

  • zahájení pobytu: příjezd mezi 15.00-16.00 hod.
  • ukončení pobytu: odjezd mezi 12.00-13.00 hod. (Růžená)
  • ukončení pobytu: odjezd mezi 8.00-9.00 hod. (Doubrava)

 

DALŠÍ INFORMACE:

O účastníky se po celou dobu pobytu stará řádně vyškolený personál včetně zdravotníka.

Příspěvek odborů (FKSP) u všech akcí možný až do výše ceny poukazu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

fotogalerie

fotografie z minulých ročníků tábora

 

odjezdy

časy a místa odjezdů, pokyny k odjezdu, adresy

 

všeobecné podmínky

úplné znění všeobecných podmínek účasti

 
5 důvodů
proč s námi
28 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Jaký typ tábora se Vám nejvíce líbí ?
Adrenalin camp
33%
Tábory u moře
18%
Special camp
14%
Výtvarné tábory
7%
Klasický tábor
14%
Pro teenagery
9%
Tábor pro nejmenší
5%
Hlasovalo celkem: 4479