Sledujte nás na Instagramu a na Facebooku - pro nejčerstvější novinky o událostech a chystaných akcích.

Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace
 
 
 
 
CK Topinka na Facebooku

33 let s Vámi

2023

32. sezóna nám skončila… A jaká byla? Jedinečná, chatakteristická, plná očekávaných i neočekávaných zvratů.

Květen a červen se u nás v areálech nesl ve znamení školních výletů a škol v přírodě. Letos k nám dorazil rekordní počet dětí na své školní pobyty. Ty jsme měli možnost vyslat na zajímavá místa v jižních Čechách, anebo jim nabídnout pestrý program s našimi vedoucími u nás ve střediscích.

Letní prázdniny letos tvořilo 9 krásných týdnů. Příjemným překvapením bylo obsazení a vyprodání letošních novinek – Rybářský tábor se vyprodal jako první a Sporťáček pro nejmenší rozhodně nezůstal pozadu. Zdánlivě „tradiční“ tábory měly také své inovace. Malý přírodovědec se např. zapojil do programu "Čistý les". Klasické tábory rozvíjely celotáborové hry inspirované novinkami ze světa filmu jako např. Avatar. Zaznamenali jsme rekordní zájem o naši tradiční destinaci v Chorvatsku, a také o pobyty ve Španělsku a v Černé Hoře, která byla letos rozšířená o druhý turnus.

Velké poděkování patří rodičům dětí za jejich důvěru. Letos bylo minimum těch, kterým se stýskalo, nečekali jsme na Florenci na opozdilce, měli jsme k dispozici dokumenty v elektronické podobě, díky naší nové klientské sekci na webu, a v neposlední řadě dětem nechyběly ani pláštěnky či kšiltovky. I v tomto směru jsme letos chtěli být rodičům nápomocní a věříme, že jistota našeho startovacího balíčku přispěla k pohodě při balení u mnohých z vás.

Naše díky patří také vedoucím – za jejich práci s dětmi, za připravenost programu, zvládání nelehkých situací, vytváření pohodové táborové atmosféry pro své kolegy i pro táborníky. Snažíme se vám vytvořit dobré podmínky pro vaši práci a umožnit vám se dále rozvíjet skrze naše kurzy. Vaší práce si vážíme.

2022

Tak za sebou máme další, 31. sezonu. Vězte, že i letos jsme jednali v duchu našeho hesla: Tradice, Solidnost, Jistota. A byla to velká týmová jízda.

Jak na letošní léto budeme vzpomínat? Rozhodně tak, že začalo poměrně brzy. Po letech s covidovými opatřeními se uvolnily ruce školám a mnoho tříd do našich areálů zavítalo na školní výlet a školy v přírodě. Milí PEDAGOGOVÉ, DÍKY za vaši odvahu s dětmi vycestovat do přírody. Rádi se s vámi opět setkáme.

První prázdninové dny letos začaly lehce chladnějším počasím, ovšem to se brzy změnilo a počasí letnímu dobrodružství téměř po celou dobu přálo. Letos se v našich 4 areálech vystřídalo velké množství dětí, zájem o tábory byl enormní. Děti u nás opět mohly využít pestrou nabídku zaměření táborů. Kromě klasických s poutavou hrou byl velký zájem o tábory pro malé děti, pro teenagery, airsoft, military, nerf, sportovní campy, umělecké apod. Takový zájem bereme jako velký závazek, a proto se snažíme vám nabídnout dobrý základ a třeba i něco navíc, např. v podobě nadstandartních aktivit jako je výlet do aquaparku, jumparény či lasergame. Výrazný zájem byl letos také o tábory v zahraničí – jeli jste s námi 8 turnusů do Chorvatska a stejně tak do Španělska. Snažili jsme se, aby pobyty u moře byly pro vás zábavné, a přitom jste měli možnost užít si moře a přímořskou atmosféru. Těší nás, že i již tradiční expedice do Černé Hory s prvky adrenalinového zážitku opět nadchla nejednoho z vás. Naši TÁBORNÍCI a JEJICH RODIČE, DĚKUJEME za důvěru a chuť s námi jít do letních zážitků.

2021

30. táborová sezóna skončila. Zvládli jsme to? Ano - spolu a s Vámi...
Letos jsme nakonec využili pro naše tábory 5 areálů. Naše plány měnila např. Vyhláška lesníků o zákazu vstupu do lesa v okolí LT Na Baronu-Paprsek. Počasí nás také celkem intenzivně zaměstnávalo. Již dlouho nebylo léto tak deštivé a plné bouřek. Opět to byla sezóna jedinečná a plná výzev. Táborníci ve věku 5 až 19 let si letos kromě našich tradičních táborů mohli vybírat i z novinek do kterých spadal Záchranářský tábor a Malý kutil. Nutno podotknout, že letos se jednoznačně zvýšil zájem o klasické tábory. Nicméně i jiné speciální letní campy si udržely svou pozornost – ať už se jednalo o celou řadu Adventure campů, Action campů, Dance či Sport campů a dalších. Pobyty si děti mohly zpestřit na externích aktivitách jako je zábavný park na Monínci nebo Jumparéna v Táboře. Kromě tuzemských rekreací jsme pandemii navzdory zvládli realizovat i zahraniční akce. Tradičně naše cestovatele vítalo Chorvatsko a Černá Hora. Sezóna byla fajn. A víme, že tohle je výsledek celého týmu a hlavně Vás, milé děti a rodiče. Děkujeme :)

2020

Rok 2020 nezačal úplně nejlépe…

Z důvodu pandemie koronaviru jsme celé jaro nevěděli, zda letní tábory vůbec proběhnou. Pak jsme se na poslední chvíli podřizovali vládním nařízením, zaváděli spoustu nových opatření a také rušili některé zahraniční tábory. Ale se vším jsme se nakonec poprali a ve zdraví vše zvládli. Také v tomto roce jsme obohatili naše táborové portfolio o pár novinek, a sice o Malého přírodovědce - tábor pro všechny malé zvídavé děti zajímající se o přírodu a dění kolem nás, a o Sport camp - tábor pro děti co milují pohyb a sporty všeho druhu. A protože děti byly na jaře ochuzené o aktivity a kontakty s kamarády, bylo na nich vidět, jak si užívají každý okamžik strávený v kolektivu. To nám opět vlilo pozitivní energii do žil. Proto Vám všem velké díky!! No a teď už se pojďme společně těšit na nastávající, pro nás jubilejní, 30. rok na trhu a s ním další táborovou sezonu.

2019

Už v průběhu jarních prázdnin se rok 2019 projevil jako rok plný novinek. Nové středisko v Krkonoších nás velmi příjemně překvapilo, zimní radovánky si zde děti užily na sto procent. O letních prázdninách jsme se poprvé vydali objevovat krásy španělského pobřeží Costa Brava. Po úžasném pobytu a mnoha zážitcích jsme měli jasno, že jeden týden rozhodně nestačí. Tento rok jsme také přidali více adrenalinové zábavy na raftech v Černé Hoře. Další zajímavou novinkou byl NERF arena camp. Velmi nás překvapil, a hlavně potěšil váš enormní zájem a účast. Příjemným překvapením byl i Divadelní camp, kde děti nastudovaly známou shakespearovskou hru a jejich ztvárnění bylo velmi zdařilé. Radost a nadšení, které si děti odvážely z táborů domů, jsme pocítili v milých recenzích. Děkujeme! Do dalšího roku proto opět plánujeme rozšíření novinek a přidání nových táborů.

2018

Zavítali jsme na nové rekreační středisko Na Baronu Paprsek, kde jsme vyzkoušeli klasický tábor s názvem "PLUS" což znamenalo opět něco nového - děti se mohly z větší části rozhodovat, co v nasledující den vyzkouší za aktivitu...tanec, fotbal, divadlo, deskové hry, šifry, a mnoho dalšího. Také jsme v tomto roce obohatili naši sportovní výbavu o 12 horských koloběžek, na kterých mohou děti na vybraných táborech pořádat výlety po okolí. Hlavní tematickou novinkou letošního roku byl Muzikálový tábor, který se fantasticky vydařil a určitě jej plánujeme zahrnout do programu i příště.

2017

Poprvé jsme se vydali do Černé Hory, krásné exotické země, která nám všem vyrazila dech! Užívali jsme si perfektní koupání v moři a nádherné písečné pláže. Mnoho účastníků využilo také možnost adrenalinových výletů, které jsme poprvé nabídli i v zahraničí. Stejně jako předchozí roky jsme i letos uvedli do prodeje řadu tematických novinek, jako např. Malý vědátor, ZIP - ZAP camp, LARP, Graffiti & Street Art camp a mnoho dalších.

2016

HURÁ slavíme! Jsme tu s vámi už čtvrt století. Jako dárek si nadělujeme nový krásný areál Stará Říše na Vysočině a i díky tomu trháme další rekord v počtu táborníků. Narozeninový rok 2016 byl prostě super, na všech akcích vládla pohoda a my se o to víc těšíme na další roky. Táborům zdar a díky všem, kdo jste během tohoto čtvrt století strávili nějaký čas spolu s námi.

2015

Tento ročník je rekordní! V počtu dětí – pokořili jsme hranici 5000. V počtu vedoucích – je nás už 500. Ve výšce rtuti teploměru – tropická vedra takového ražení jsme ještě nezažili. V počtu hektolitrů vypitých balených vod – o pitný režim dětí se staráme poctivě.

2013

Přečkáváme ve zdraví další povodeň. Poučeni z minulosti jsme už chytřejší, zkušeně odhadujeme úroveň rizika a celá akce se nakonec obejde bez evakuace. Jen se nám trochu zatopila louka.

2012

S těžkým srdcem opouštíme areál ve Vestci – nárokům dětí ani době už nevyhovuje a rekonstrukce by se nevyplatila. Pořádáme první Adventure camp a Koňský tábor – oba jsou vyprodány takřka obratem a dnes jsou jedny z nejoblíbenějších v naší nabídce. 

2009-2010

Slavíme! Už jsme doma. Odkoupili jsme i areál ve Varvažově. A máme zase co splácet...

 

Pořádáme první airsoftový tábor na Vysočině a přibližujeme se tak Moravě, odkud k nám jezdí čím dál více dětí.

2008

Samy děti nás oslovují s nápadem uspořádat airsoftový tábor. Sice to nepřiznáme, ale nejprve musíme tajně nastudovat, co že to ten airsoft vlastně je? Po zjištění potřebných informací si říkáme: „Proč ne?“ A jdeme do toho! Letos také zavádíme novou specializaci – tábory pro nejmenší.

2007

Konečně máme nové profi webové stránky s redakčním systémem, však už bylo na čase po té amatéřině. Musíme jít prostě s dobou! A abychom v době ledové nezamrzli, pořádáme první taneční tábor. Na návštěvu k nám přijíždí Leoš Mareš s mnoha dárečky a úsměvy, které rozdává po hrstech. Všichni jsou nadšení, obzvláště pak mladé tábornice.

2005-2006

V roce 2005 už jsme konečně ve svém! Splatili jsme Růženou a první středisko nám říká „pane“. Kromě toho se nám ulevuje i finančně, můžeme tedy začít ve větším investovat do oprav a údržby a volně dýchat.

 

Také v létě roku 2006 Chorvatsko táhne a stále více dětí objevuje kouzlo letních táborů na břehu moře. Rozšiřujeme proto nabídku a začínáme jezdit do slunné Itálie a temperamentního Španělska.

2003-2004

Oklepali jsme se z povodňových ztrát, jedeme dál jako draci a realizujeme spoustu nových nápadů na celotáborové hry a témata jednotlivých táborů.. Na jaře pořádáme historicky první lyžák v Rakouských Alpách. A v létě se pouštíme do prvních tématických táborů. Pořádáme tábor pro rodiče s dětmi a první adrenalinové tábory - paintball a military.

2001-2002

Jeden velký podnik chce poslat děti svých zaměstnanců na tábor do Chorvatska a obrací se na nás s dotazem, zda bychom dokázali tento tábor zorganizovat. Naše odpověď je samozřejmě ano, a tak v lednu, netypickém to měsíci pro návštevu této destinace, narychlo jedeme do Chorvatska vše na místě domluvit. Když už jsme tedy v tom, vypisujeme na zkoušku i další termíny, a nestačíme se divit! O Chorvatsko je enormní zájem, na první ročník jede celkem 200 dětí a my moře zařazujeme do naší nabídky trvale. Radost ovšem střídá rozčarování a starost, když napjatě sledujeme srpnové zprávy o stále se zvyšující hladině řek. V pravý čas proto evakuujeme tábor a děti posíláme do bezpečí domů. S dalšími ranními zprávami zjišťujeme, že naše rozhodnutí bylo správné…

2000

Na přelomu nového tisíciletí do flotily našich středisek přibíráme Ostrovec. Z Varvažova k němu totiž vede cestička přes můstek a je od něj vzdálený jen coby kamenem dohodil. Dostáváme se do celostátních médií, která zjišťují, že tábory neorganizují jenom pionýři, ale dokonce už i specializované cestovní kanceláře.

1999

V roce 1999 se slzou v oku opouštíme Bečice kvůli radikálně zvýšenému nájmu. Ve stejnou dobu se nám ozývají ze Spolany Neratovice a nabízejí nám tábor ve Varvažově. A tak se radostně vracíme na místo činu, kde už to známe jako své boty. V Růžené přikupujeme okolní pozemky, aby si děti měly kde hrát a abychom zde vystavěli stanový tábor starším táborníkům, kteří nám budili ty mladší.

1998

Rok tří poprvé. V Růžené probíhají rozsáhlé rekonstrukce hlavní budovy. Pořádáme zde také první školy v přírodě. Nejsme pouze v tištěném katalogu, ale hrdě představujeme - z dnešního pohledu už trochu úsměvné - první www stránky. Růženou poprvé pronajímáme partě fotbalistů, kteří zde organizují fotbalový turnaj a od té doby k nám jezdí každoročně..

1997

K již stávajícím areálům si přibíráme Vestec u Hříměždic. Okolní příroda nemá chybu, ovšem samotný areál je v katastrofickém stavu. Díky nadšené pomoci všech vedoucích, kteří si zde pekelně mákli, se nám daří tábor uvést do odpovídajícího stavu ještě před vypuknutím letní sezóny.

1996

Přišli jsme o areál ve Varvažově. Dařilo se nám, a úspěch se přece neodpouští....  Přesouváme se tedy do Bečic u Tábora. Překrásné místo na břehu řeky Lužnice nám doslova učarovalo. Začínáme spolupracovat s dalšími organizacemi, protože už nejsme sami schopni tak velkou kapacitu míst obsadit. Na tábor k nám v létě přijíždí 2 200 dětí. Další radostnou zprávou je, že jsme se s majitelem Růžené dohodli na odkupu areálu. Od následujícího roku začínáme vesele splácet. Také jsme ve zdraví přežili malou povodeň.

1995

Volají nám majitelé areálu Růžené s nabídkou dlouhodobého pronájmu. Sice nic nesháníme, ale jelikož máme cestu kolem, zajedeme se tam podívat. Z místa jsme zcela unešení a rovnou si plácneme. A protože se jedná o náš první kompletní pronájem, začínáme řešit věci, na které jsme nikdy předtím nepomysleli – třeba kapající kohoutky, a všelijaké další různé provozní závady. Do týmu proto přibíráme údržbáře, uklízečky, kuchařky… Účastí dětí se přibližujeme k magické dvoutisící hranici – je nás celkem 1 800.

1994

Tento rok si do pronájmu bereme první tábor ve Varvažově – není to ještě ten, který znáte z nynějška – a objevujeme kouzlo jihočeské krajiny. Ve Světlé nad Sázavou si pronajímáme obrovský areál školského úřadu, z kterého je dnes ženská věznice. U nás se ovšem děti jako ve vězení necítí. A trháme další rekord – 1300 táborníků.

1993

V tomto roce přišla restituce a my na poslední chvíli zjišťujeme, že jsme přišli o areál ve Slapech. Vyhlašujeme proto pátrání a narychlo nacházíme hezký tábor ve Sloupu u Nového Boru, který je více než adekvátní náhradou. Uf, oddychli jsme si. Dětí máme opět kolem 800, vše už ale šlape jako na drátkách. Vytřídili se nám vedoucí a zůstali ti nejlepší. Já (Miroslav Topinka) se v mezičase učím ke zkouškám a v září úspěšně promuju.

1992

Posilněni letním úspěchem začínáme organizovat i tábory podzimní, vánoční, jarní a velikonoční. Investujeme do několika inzerátů a sami obvoláváme velké podniky. Rodiče naše služby vítají – první podniky se totiž přestávají tábory zabývat. O našem podzimním táboře vychází první článek v celostátních novinách. 

 

Tento rok se nese ve znamení prudké expanze a my si nestíháme utírat pot z čela! Pronajímáme si areály ve Slapech nad Vltavou a ve Strnadovském Mlýně na Sedlčansku. Na naše tábory přijíždí 800 dětí. Spousty věcí řešíme za chodu a sháníme nové vedoucí. Několik se jich rekrutuje ze starších účastníků loňského ročníku. Hádáme se s kuchařem, kterého musíme po 3 dnech vyhodit a zjišťujeme, že spousty věcí musíme dělat jinak. Na konci sezony konstatujeme, že se něco povedlo a něco už méně. Každopádně si z toho bereme velké ponaučení a hledíme s nadějí vpřed.

1991

S partou přátel pořádáme náš historicky první letní tábor v Ostružně u Jičína. Vytváříme program i pro táborníky starší 14 let, pro které se do té doby tábory příliš neorganizovaly. Jsme plní nadšení a elánu. Přijíždí k nám neuvěřitelných 110 dětí a na nás vedoucí nezbyly chatky, ani podsadové stany  − spíme tedy v polním ležení. 

 
5 důvodů
proč s námi
33 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
6.10.2023

Hledáme personál

Rozšiřujeme flotilu na rok 2024 a nabíráme nové posily na pozice: oddílový vedoucí, zdravotník, administrativní pracovník, kuchař (letní prázdniny), pomocný personál do kuchyně (květen-srpen). více zde

1.11.2022

Facebook a instagram CK

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a instagramu @cktopinka_tabory.

Najdete zde, kromě kompletní fotogalerie, také propagaci jednotlivých táborů a novinek.

 
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
16%
Adrenalin camp
26%
Tábor u moře
30%
Sport camp
8%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 1932
 
 
 

Dáte nám souhlas s používáním cookies, prosím?

Na našich stránkách používáme automaticky jen cookies nezbytné pro jejich fungování.
Pouze s vaším souhlasem budeme používat také volitelné cookies, které měří návštěvnost
a přizpůsobují reklamní obsah. Díky nim naše stránky vylepšujeme a nabízíme vám tábory přesně pro vás.

Souhlasím a pokračovat
Odmítnout volitelné cookies