Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

Liberec - Ještěd + IQ Landia - 1-denní výlety

Na tomto jednodenním výletě do Liberce nás nejprve čeká menší výšlap na vrchol hory Ještěd, kde se můžeme kochat jedinečným výhledem na město a okolí. Pak přejedeme do Liberce, kde si užijeme spoustu zábavy v moderním vědecko-zábavním centru iQLANDII. Zde se na svět podíváme kočičíma, psíma nebo koňskýma očima, zjistíme jak na náš mozek působí optické klamy, jak hlasitě dokážeme zakřičet. Vyzkoušíme si také známé vesmírné vozítko Mars Rover. A spoustu dalších zábavných věcí...

Liberec-Ještěd
 
Liberec-Ještěd
Expozice Smysly
 
Expozice Smysly
Expozice Člověk
 
Expozice Člověk
Expozice Geo
 
Expozice Geo

Časový plán výletu

  8.00 hod. Odjezd z Prahy

10.00 hod. Ještěd - vyhlídka

11.30 hod. Oběd - v případě All inclusive varianty

12.00 hod. IQ Landia - expozice

15:00 hod. Odjezd zpět do Prahy

 

Economy cena: 890,-Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 890,-Kč za 1 žáka zahrnuje: dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné do iQLANDIE, DPH.

 

All inclusive cena: 1.190,-/osoba* 

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 1.190,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné do iQLANDIE, oběd, DPH.

 

iQLandia - Moderní science centrum, kde se vědou baví jak děti, tak i dospělí. Nabízí spoustu různých expozic např. MatematikUM, Smysly, Živly, Kosmo, Vodní svět...různé laboratoře a další. Čeká nás zde přes 400 interaktivních exponátů. Vše si vyzkoušíme na vlastní kůži.

 

Expozice:
MatematikUm - „Nemusíš být génius, abys chápal matiku!" Expozice MatematikUm zprostředkovává žákům matematiku zcela novým způsobem, který jim ukáže, jak používat matematiku každý den i mimo školu.
GEOLab - Zajímá vás, co se odehrává v samém nitru naší planety? V sekci GEOLab během pár vteřin procestujete miliony let vývoje Země.
Vodní svět - Expozice, v níž si s vodou budete nejen hrát, ale i experimentovat. Je tu vodní koryto i unikátní Flash Wall.
GEO - Poznejte, odkud se vzal vesmír, hvězdy a planety. V expozici GEO zažijete kosmonautický výcvik nebo vyzkoušíte interaktivní písek.
Živly - Simulátor zemětřesení? Tanec blesků? Ohnivé tornádo? Teslův transformátor? Expozice Živly zvedá hladinu adrenalinu v krvi.
TULaborka - Důmyslné a interaktivní exponáty představují výzkum liberecké univerzity. Vyzkoušíte si třeba ovládání robotického ramene nebo výrobu nanovlákna.
Člověk a Smysly - Tušíte, jak funguje lidské tělo a smysly? Osmdesát exponátů v expozici Člověk vám to ukáže. Seznámit se tu můžete také s humanoidním robotem Thespianem, prvním v zemi.
Věda v domě - Obyčejný dům skrývá mnohá zábavná tajemství. Kde skončí to, co spláchnete do záchodu? A kde se bere v zásuvce elektřina? Zjistíte v expozici Věda v domě.
Solární terasa - Zahrajte si piškvorky nebo lodě ve velkém provedení přímo na střeše centra.
Kosmo - Prozkoumejte Rudou planetu křížem krážem vesmírným vozítkem Mars Rover, zhlédněte pitvu mimozemšťana nebo se posaďte do autentického přistávacího modulu Sojuz.
Překonané (?) vynálezy! - Zde se v osmi tematických celcích seznámíte s věcmi, které se donedávna používaly v běžném životě a jež dnes patří do propadliště dějin.

 

* Při obsazení autobusu méně než 40 osobami bude cena kalkulována s příplatkem 100,-Kč/osoba. Při obsazení poloviny kapacity autobusu (cca 20-25 osob) bude cena kalkulována s příplatkem 250,-Kč/osoba.

 
Vyplňte nezávaznou poptávku
 
V ceně:
 
5 důvodů
proč s námi
32 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
18%
Adrenalin camp
28%
Tábor u moře
26%
Sport camp
8%
Pro teenagery
15%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 1135