Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

1-denní výlety - Pro školy

Za zábavou do Liberce

Za zábavou do Liberce
 

Už jen samotný název "Za zábavou do Liberce" naznačuje, že na tomto jednodenním výletě nebude o zážitky nouze. Nejprve nás lanovka pohodlně vyveze až na vrchol hory Ještěd, kde se můžeme kochat jedinečným výhledem do okolí. Pak přejedeme do Liberce, kde bude následovat společný oběd a poté už se budeme oddávat pouze a jen relaxaci v rozlehlém zábavním komplexu - CENTRU BABYLON - kde si užijeme kromě vodních hrátek i lunapark či nákupy nebo bowling.

 
 

Zajímavosti Liberce

Zajímavosti Liberce
 

Jednodenní výlet za zajímavostmi do Liberce začneme v samotném centru města. Zde si prohlídneme místní náměstí s dominantní novorenesanční radnicí. Poté bude následovat volný program, po kterém se přesuneme do zoologické zahrady, která se pyšní synonymeme - nejstarší zoo svého druhu v Čechách. Její specialitou jsou především bílí tygři. Po zoologické zahradě si prohlídneme ještě zahradu botanickou, jejíž výstavní skleníky jsou opravdovým rájem rostlin. Na závěr tohoto výletu se na všechny ty krásy podíváme z výšky 35 metrů - a to z rozhledny Lidové sady. 

 
 

Výlet do skalního města v Prachovských skalách

Výlet do skalního města v Prachovských skalách
 

Další z jednodenních výletů je zaměřen turisticky, a proto je vhodný spíše pro fyzicky zdatné. Autobusem přijedeme do vesničky Jinolice, odkud se vydáme pěšky na Prachov, dále pak cestou po okraji skalního města na rozcestí Pod Šikmou věží. Odsud projdeme už trochu větší skalní bloky a budeme pokračovat směrem k Turistické chatě. Odtud nás bude čekat 3,5 km dlouhý tzv. "Velký prohlídkový okruh", který prochází přes sedm vyhlídek.

 
 

Výlet na hrad Křivoklát

Výlet na hrad Křivoklát
 

Jednodenní výlet na známý hrad Křivoklát, jistě zaujme nejen Vás, kteří máte rádi českou historii, ale na své si přijdou i ti, co se rádi toulají přírodou. Do městečka Křivoklát přijedeme autobusem. K hradu, kde absolvujeme prohlídku, půjdeme pěšky. Po prohlídce nás čeká poznávání přírodních krás okolí a to pěším výletem do Zbečna. Projdeme tak kolem řeky Berounky krásnou přírodní rezervaci Brdatka a ve Zbečně už bude čekat autobus, který nás odveze zpět do Prahy.

 
 

Kutná Hora a Sedlecká Kostnice

Kutná Hora a Sedlecká Kostnice
 

Výlet do Kutné Hory znamená výlet do města, z jehož ulic dýchá historie, do města, které kdysi stálo hned za královskou Prahou a ne jen tak nadarmo bylo nazývané pokladnicí a klenotem naší země. Historické centrum Kutné Hory je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

My do města přijedeme autobusem. Projdeme si náměstí, chrám sv. Barbory a také Jezuitskou kolej. Po obědě absolvujeme důlní expozici, kde se dovíme jak se těžilo stříbro. Poté se přesuneme do Sedlce u Kutné Hory, kde navštívíme známou Kostnici.

 
 

Karlštejn a Koněpruské jeskyně

Karlštejn a Koněpruské jeskyně
 

Výlet na hrad Karlštejn a do Koněpruských jeskyní znamená vlastně výlet po okolí Prahy. Karlštejn je gotický hrad, který zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Proč? To pojeďme společně zjistit přímo na Karlštejn. Po prozkoumání tohoto středočeského skvostu se přesuneme do Koněpruských jeskyní, do srdce Českého krasu plného malebných zákoutí a rozeklaných skal.

 
 

Červená Lhota, Jindřichův hradec a jeskyně

Červená Lhota, Jindřichův hradec a jeskyně
 

Jižní Čechy nabízí spousty zajímavých míst a historických památek, jež svou krásou jistě překvapí každého návštěvníka. Naší první zastávkou bude pohádkový zámek Červená Lhota, kde absolvujeme jeden z nabízených prohlídkových okruhů. O několik kilometrů dál se nachází město Jindřichův Hradec, kde nás také bude čekat prohlídka zámku, ale i malá procházka městem. A nakonec Chýnovská jeskyně, v níž si budem připadat jako na takové malé romantické exkurzi do historie.

 
 

České Budějovice a výstup na Kleť

České Budějovice a výstup na Kleť
 

Další z jednodenních výletů je výlet do krásných Jižních Čech, kde nás bude čekat zdolání hned dvou vrcholů, nejprve Kleť a pak také Černá věž na náměstí v Českých Budějovicích. Autobus nás přiveze do Krasetína a my se odtud, samozřejmě už  pěšky, vydáme k lanovce, která nás vyveze až na samotný vrchol Kleti. V 1084 m n. m. si vyšlápneme ještě pár schodů na místní rozhlednu, odkud někdy bývají vidět i vzdálené vrcholky Alp. Po obědě v horské chatě půjdeme po zajímavé naučné stezce, až do Holubovského mlýna kde na nás bude čekat autobus. Poté přejedeme do Českých Budějovic, kde si prohlídneme náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovo kašnou a kde zdoláme ten druhý vrchol - Černou věž.

 
 

Karlovy Vary a hrad Loket

Karlovy Vary a hrad Loket
 

Výlet do západních Čech, do našeho největšího a nejznámějšího lázeňského města - Karlových Varů, bude nejen v lázeňském, ale i tak trochu v turistickém duchu. Další zastávkou v tomto koutu naší země je hrad Loket. Po příjezdu do Karlových Varů se trochu projdeme po městě i okolí. Začneme procházkou po jedné z kolonád, poté se necháme vyvézt  lanovkou k rozhledně Diana, odkud půjdeme pěšky k vyhlídce Karla IV. a odsud už zpět do města. Z Karlových Varů nás autobus odveze na nedaleký hrad Loket, kde nás bude čekat odpolední prohlídka.

 
 

Bechyně - Tábor

Bechyně - Tábor
 

Jednodenní výlet do malebné Bechyně a historického Tábora. V Bechyni navštívíme zámek, který stojí na skalním výběžku nad soutokem říčky Smutná a řeky Lužnice. Po prohlídce města se můžeme těšit na příjemnou projížďku Křižíkovým vláčkem do Tábora. Trať se vine údolím řeky a nabízí fantastické výhledy.

 
 

Hrad Kámen - Jindřichův Hradec

Hrad Kámen - Jindřichův Hradec
 

Pojeďte s námi do malebné oblasti jižních Čech – na jindřichohradecko. První zastávkou bude hrad Kámen u Pacova. Objekt je zajímavý pro milovníky historie a středověké architektury, ale zaujme i příznivce motocyklového sportu – je zde deponována známá výstava motocyklů s unikátními exponáty. Po prohlídce hradu nasedneme v Obratani na originální úzkokolejnou železnici, která nás překrásnou krajinou doveze až do Jindřichova Hradce.

 
 

Za zábavou do Příbrami

Za zábavou do Příbrami
 

Další jednodenní výlet z naší nabídky Vás zavede do historického středočeského města – do Příbrami. Zde nejprve navštívíme známé Hornické muzeum, které je největší svého druhu v České republice. Prohlédneme si zajímavou expozici s modely hutních staveb, děti zaujme zejména jízda důlním vláčkem opravdovou hornickou štolou pod zemí. Po naučné části výletu je na řadě odpočinek a relaxace ve skvělém příbramském aquaparku a prohlídka města.

 
 

Orlík - parník - Zvíkov

Orlík - parník - Zvíkov
 

Pěkný jednodenní výlet k Orlické přehradě začíná prohlídkou zámku Orlík, který je jedním ze sídel staré rodové šlechty - Schwarzenbergů. Neméně slavný je přilehlý zámecký park. Dále na nás čeká nádherná výletní plavba parníkem po Orlické přehradě - pojedeme pod Žďákovským mostem až ke hradu Zvíkov. Ten byl vystavěn na vekém skalnatém ostrohu nad soutokem Vltavy a Otavy. Prohlídkou tajemného Zvíkova výlet končí a vracíme se domů.

 
5 důvodů
proč s námi
31 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
7.12.2021

Hledáme personál

Rozšiřujeme flotilu na rok 2022 a nabíráme nové posily na pozice: oddílový vedoucí, zdravotník, administrativní pracovník, kuchař (letní prázdniny), pomocný personál do kuchyně (květen-srpen). více zde

7.12.2021

Facebook a instagram CK

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a instagramu @cktopinka_tabory.

Najdete zde, kromě kompletní fotogalerie, také propagaci jednotlivých táborů a novinek.

 
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
19%
Adrenalin camp
30%
Tábor u moře
24%
Sport camp
8%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 799