Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

LARP camp - Special Camps

 

PONOŘ SE DO VLASTNÍHO SVĚTA  •  věk 12 - 17 let

 

LARP (Live Action Role Playing), jak sám název napovídá, stojí na "hraní určité postavy nebo role v předem připraveném prostředí a příběhu". Náš program bude zasazen do vlastního fantasy světa o kterém se dozvíš více až přímo na místě (prostředí a herní svět je podobný např. Pánovi prstenů, Warcraftu nebo Game of thrones). Od toho se také odvíjí jaký kostým a jaké rekvizity se ti budou nejvíce hodit. Už teď můžeš přemýšlet v jaké postavě na týden povstaneš! Představ si sebe a své kámoše jako hlavní hrdiny velkolepé hry, ke které ale nedostaneš žádný přesný scénář. Během vývoje děje se totiž budeš snažit jednat tak, jako tvá zvolená postava. A to je už pořádně nevyzpytatelný příběh, co říkáš? Probuď v sobě odvážného dobrodruha, vrať se ke kořenům a vstup s námi na nezapomenutelnou cestu. Ve světě LARPu tě čeká spousta her a hraní na hrdiny, mytické bytosti ale i obyčejné postavy. Na každé dobrodružství je třeba se dobře připravit. A přesně to je i jedním z našich cílů. Budeme vyrábět, učit se a trénovat. Před námi je spousta příběhů a nevšedních zážitků, které čekají jen na ty správné hrdiny! Buď jedním z nich! Ať už jsi LARPový nováček, co ještě nedržel v ruce meč nebo protřelý dobrodruh, dostaneš možnost ukázat co v tobě je!


PROGRAM:

Pozn. nejen pro účastníky z minulých let:

Nedílnou součástí každého LARPu, která pomáhá budovat tu správnou atmosféru, je kostým. Tedy vás prosíme, abyste si s sebou přivezli jednoduchý kostým. Jak takový jednoduchý kostým má vypadat? V našem případě se jedná o jednoduchou tuniku, kalhoty a případně kousek provazu či starý opasek, na převázání tuniky v pase. Proč? "Karneval" určitě ne, ale budeme se většinu času věnovat „středověkému" fantasy larpu, pro který se hodí právě tento typ kostýmu. Kreativitě se ale meze nekladou, a proto vás nechceme jakkoli omezovat v kostýmu, který si přivezete. Budeme rádi za jakýkoli jiný kostým, který se tematicky bude alespoň trochu hodit například do světa Pána prstenů, Eragona, Hraničářova učně, Narnie, Zaklínače a podobných...

Jedna z důležitých oblastí, které se na táboře budeme věnovat je výroba. Výroba čeho, ptáte se? V našem případě především zbraní a kostýmů, případně jejich součástí. Jako každý rok budeme rádi, když si z tábora něco odvezete. Letos ale chceme dát prostor i vám. Jelikož možnosti ve vyrábění zbraní a kostýmů jsou nepřeberné, není v našich silách abychom zajistili dost materiálu, kterým bychom vyhověli všem vašim nápadům. Takže máte-li nápad na zbraň nebo část kostýmu, kterou byste si v průběhu tábora rádi vyrobili, přivezte si na tento "váš projekt" nezbytný materiál. Rádi vám s výrobou pomůžeme, poradíme a předáme zkušenosti. Ale nebojte, pokud vás nic konkrétního nenapadá, s prázdnou se z tábora nevrátíte-výroba bude probíhat společně i z našeho materiálu

Pro možnou inspiraci doporučuji přečíst krátké návody1návody2 jak na tvorbu kostýmů a další inspiraci ZDE.

 

Moc se těšíme na vaše kostýmy, společné vyrábění na táboře a rádi pomůžeme také s vašimi konkrétními nápady!

LARPu zdar!

 

Různé workshopy na výrobu kostýmů, zbraní a dalších rekvizit. Střílení z luků, kuší, vrhání nožů, základy žonglování, vaření v přírodě a na ohni, tematické přednášky a samozřejmě spousta herní akce! Děti budou vedeny nejen k učení nových dovedností, ale také k rozvinutí samostatného jednání skrze svou postavu, týmového ducha, a hlavně to bude velká zábava!Litujeme, ale v tuto chvíli nejsou žádné termíny dostupné.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CENA ZAHRNUJE:

Stravu 5x denně, pitný režim, cestovné z Prahy a zpět, ubytování, lůžkoviny, výchovný a zdravotnický personál, zapůjčení sportovního vybavení, celotáborový program, pojištění záruky proti úpadku CK u Generali Pojišťovny a.s., DPH.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ:

K tomuto pobytu si vám dovolujeme nabídnout komplexní cestovní pojištění za příplatek 100,- Kč za osobu a pobyt. Pojištění zahrnuje: pojištění storno poplatku, pojištění zavazadel v důsledku odcizení ze zamčeného prostoru, trvalé následky úrazu, smrt následkem úrazu, odpovědnost za újmu (na zdraví, majetku), více ZDE.


STRAVA:

Plná penze + dopolední a odpolední svačina, pitný režim zajištěn po celý den. Stravování probíhá v jídelně hlavní budovy střediska. Vynikající strava v domácí kvalitě.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

AREÁL VARVAŽOV:

Popis areálu: Akce probíhá v rekreačním středisku Varvažov, které se nalézá 7 km od Zvíkovského podhradí u Orlické přehrady, v malebném údolí řeky Skalice. V areálu je přírodní koupaliště, hřiště na volejbal, fotbal a další plochy pro sportovní vyžití. Krásné okolí nabízí ideální prostor pro hry v přírodě.

 

Typ ubytování: Chatky po 3 až 7 osobách. Pro starší děti jsou připraveny stany s podsadou. V chatičkách i stanech jsou k dispozici pokrývky, polštáře a čisté ložní prádlo. Splachovací WC, sprchy, teplá voda v hlavní budově.

 

Adresa:

Jméno dítěte, název tábora

RS Spolana Varvažov

397 01 Písek

mapa zde

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokyny k odjezdu:
Pokyny k odjezdu Vám budou zaslány společně se smlouvou o zájezdu, případně je můžete nalézt také v sekci Pokyny k odjezdu.
 
 

fotogalerie

fotografie z minulých ročníků táborů

 

odjezdy

časy a místa odjezdů, pokyny k odjezdu, adresy

 

všeobecné podmínky

úplné znění všeobecných podmínek účasti

 
5 důvodů
proč s námi
31 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
19%
Adrenalin camp
30%
Tábor u moře
24%
Sport camp
8%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 799