Nabízíme
Člen Asociace cestovních kanceláří ČR

Divadelní herectví a improvizace - Special Camps

 

Sleva 500,- Kč
při zaplacení objednávky
do 31.1.2019

VÝUKA DIVADELNÍHO A FILMOVÉHO HERECTVÍ  •  věk 9 - 18 let

 

Herecká a filmová škola se blíží, už po sedmé! I letos se na Tebe těší profesionální tým lektorů z oblasti herectví i filmu. Čeká Tě týden nabitý úžasnými zážitky a rozmanitými workshopy, které budou zaměřené na herectví, improvizaci a rozvoj dalších dovedností. Z práce u filmu se naučíš hraní na kameru, vyzkoušíš si role za kamerou – režii, scénář, masky a kostýmy a pro nadšence je připraven program technická práce u filmu, kde budeš pracovat na střihu, speciálních efektech, zeleném plátně a grafice. Ukážeme ti, jak pracovat s trémou a nervozitou před samotným vystoupením, zvýšíš si sebevědomí a vyjadřovací schopnosti. V průběhu pobytu vzniknou tři divadelní představení a bude natočeno několik autorských filmů. Zavítej s námi na prkna, která znamenají svět!

I letos se na tebe těší profesionální tým lektorů z divadelních skupin DŽEM Theatre, The Randoms, Paleťáci a SBtime studia.

 

 

POPIS AREÁLU - RŮŽENÁ:

Akce probíhá v rekreačním středisku Růžená, které se nachází v zapomenuté oblasti jižních Čech, asi 10 km od Milevska směr Sedlec-Prčice, na břehu rybníka Pařezitý. Zde je zajištěno pohodové koupání. Rybník je dobře přístupný z pláže, která leží v bezprostřední blízkosti tábora. V areálu se nachází hřiště na volejbal a fotbal, okolí nabízí ideální prostor pro hry v přírodě, koupání a sportovní vyžití.

 

  • Adresa na akci:

     Jméno dítěte, Divadelní herectví a improvizace

     RS Růžená
     399 01 Milevsko

     mapa zde

 

 

 

 
 
 
 
 
 

UBYTOVÁNÍ:

  • Růžená - chatky po 4 až 6 osobách. V chatičkách jsou k dispozici pokrývky, polštáře a čisté ložní prádlo. Splachovací WC, sprchy, teplá voda v hlavní budově.

 

STRAVOVÁNÍ:

Plná penze + dopolední a odpolední svačina, pitný režim zajištěn po celý den. Stravování probíhá v jídelně hlavní budovy střediska. Vynikající strava v domácí kvalitě.

 

DIETNÍ OMEZENÍ - příplatek za náhradní stravu:

► Jídelníček bezlepkový plnohodnotná strava dle podmínek bezlepkové diety. Cena 490,-Kč.

► Jídelníček diabetický - plnohodnotná strava dle podmínek diabetické diety. Cena 490,- Kč

 

PROGRAM:

Hlavní programovou náplň tvoří výuka herectví či práce u filmu. Pobyt je určen nejen pro začátečníky, ale také pro děti, které se již herectví či filmařině věnují a samy navštěvují nějaký dramatický kroužek. Program je složen ze dvou specializovaných dílen. Již při přihlašování na akci si zvolíš, kterou z dílen chceš navštěvovat přednostně, co tě nejvíce zajímá. Mimo svůj zvolený program si budeš moci vybrat z široké nabídky dalších workshopů. Herecká a filmová škola 2019 nabízí následující programy:

 

 

► Divadelní herectví a Improvizace (věk 12-18 v rámci tohoto programu budou vytvořeny tři skupiny rozdělené podle zájmu, věku a zkušeností účastníků které budou pracovat samostatně) kapacita: max. 32 účastníků   
V programu divadelní herectví a improvizace se naučíš základní herecké dovednosti a projdeš základní hereckou průpravou. Budeme se věnovat budování sebevědomí, kreativního myšlení a schopnosti na jevišti spolupracovat. Naučíš se, jak se nebát vystoupit na jeviště a ohromit diváky v hledišti. Vyzkoušíme si také práci s textem. Ukážeme si, jak pracovat na monologu, dialogu. Řeč těla a tón hlasu často znamenají více než tisíc slov. Pokud se Ti stává, že v běžných životních situacích nevíš co říct a nápady přijdou až je po všem, pak je tento program stvořený pro Tebe. Krom toho, že se naučíš základy herectví, budeš umět přirozeně reagovat při jednání, nebo při zkoušení ve škole. Řešit problém tady a teď, nebát se jít bez přípravy na jeviště ani do života. Improvizace ti pomůže vybudovat to nejdůležitější pro dobrého herce/herečku - sebevědomého jedince. Je to hra, je to zábava, je to dobrý pocit z nás samotných.
 

► Tvůrčí a technická práce u filmu (věk 10 – 18) kapacita: max. 16 účastníků     
Filmově zaměřená dílna pokryje základy filmové tvorby. Ve tvůrčí části filmařského programu se seznámíš se základy filmové tvorby z pozice herců, scénáristů. Dozvíš se a vyzkoušíš si, jak se tvoří námět, scénář a hraní na kameru. Atmosféra filmu stojí na zvuku a hudbě, už víš jak zvolit ten správný hudební žánr? Co obnáší funkce kameramana - kam kameru umístit, jak přiblížit záběr, aby vypadal přirozeně a snímek ve filmu vyzněl tak jak režisér zamýšlel? Představíme Ti typy záběrů, a co všechno dobrý kameraman dokáže. Závěrem společně natočíme krátkometrážní film. V technické části pronikneš hlouběji do tajů střihu, filmových triků na zeleném plátně či reportérské práce. V průběhu týdne si budeš moct určit zda se chceš věnovat více tvůrčí či technické práci.

Upozornění: Doporučujeme vzít s sebou vlastní kameru nebo fotoaparát (s možností natáčení videosekvencí).(Pokud nebudou přístroje používány, zůstanou v úschově u vedoucích tábora.)

 

Udělej s námi svůj první krok na prkna, co znamenají svět!

Neváhej a nepropásni akci, která Ti splní sny. Pojeď s námi na Hereckou a filmovou školu 2019.

 

Reportáž z ročníku 2017

 

Reportáž, fotky a filmová produkce ročníků 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017.

V průběhu obou ročníků jsme vyprodukovali značné množství účastnických snímků, sestříhali reportáže, odehráli představení a zápas v divadelní improvizaci. Všechna doposud vytvořená videa naleznete na ZDE.

 

► REPORTÁŽE z tábora

Reportáž z roku 2013, která získala třetí místo na celostátní soutěži Zlaté Slunce v kategorii B dokumentární film a reportáž najdete ZDE.

Reportáž z roku 2014 je k dispozici ZDE.

Reportáž z roku 2015 najdeš ZDE.

Reportáž z roku 2016 ZDE.

Nejnovější reportáž koukej ZDE

 

► na našem FB profilu najdeš fotografie z tábora

► na youtube kanálu všechny vytvořené filmy

 

Specializované workshopy nového ročníku 2018

I v roce 2018 mají účastníci možnost si zvolit specializaci, která se pak stane jejich hlavní programovou náplní. Můžeš si zvolit mezi programy: divadelní herectví a improvizace, tvůrčí práce u filmu a technický filmařský program - podrobný popis programů najdeš níže. To, že si zvolíš specializaci, však neznamená, že by sis neměl/a příležitost vyzkoušet vše ostatní co herecká a filmová škola nabídne. Mimo svůj zvolený program si budeš moct každý den vybrat z široké nabídky dalších workshopů, jež pro Tebe připraví naši lektoři.

 

Tomáš Andrášik - hlavní vedoucí hereckého tábora
 
Mojmír Vacek
 
Taubingerová Pavlína
 
 
 
 
 
 
 
 
 

POKYNY K ODJEZDU:

Pokyny k odjezdu Vám budou zaslány společně se smlouvou o zájezdu, případně je můžete nalézt také v sekci Pokyny k odjezdu.

 
Divadelní herectví a improvizace - Růžená - pro děti a teenagery 12 až 18 let
TermínVěk dětíHlavní vedoucíProgramCena 
29.6. - 6.7.1912 - 18 letMgr. Andrášik Tomáš Divadelní herectví a improvizace5990,- KčObjednat
29.6. - 6.7.1910 - 18 letMgr. Andrášik Tomáš Tvůrčí a technická práce u filmu5990,- KčObjednat
27.7. - 3.8.1912 - 18 letMgr. Andrášik Tomáš Divadelní herectví a improvizace5990,- KčObjednat
 

CENA ZAHRNUJE:

Stravu 5x denně, pitný režim, cestovné z Prahy a zpět, ubytování, lůžkoviny, výchovný a zdravotnický personál, zapůjčení sportovního vybavení, celotáborový program, pojištění záruky proti úpadku CK u Generali Pojišťovny a.s., DPH.

 

DOPRAVA - RŮŽENÁ:

Doprava na akci je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy je zahrnuta v ceně.
Doprava z dalších měst za příplatek - výše příplatku dle věku dětí (více viz. níže).

Sraz vždy půl hodiny před odjezdem!

 

Místo odjezdu/příjezduČas odjezduČas příjezduDopravceCena v Kč
Praha, ÚAN Florenc (hlavní odjezdové místo), nástupiště na tabuli odjezdů v hale13:0017:00Bus CK TopinkaV ceně zájezdu
Liberec, AN, nástupiště 89:40Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - bus300,-
Karlovy Vary, Karlovy Vary, Terminál10:00Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - bus300,-
Plzeň, CAN, nástupiště 1210:00Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - bus300,-
Brno, hotel Grand, Student Agency8:00Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - bus300,-
Pardubice, hl.nádraží, na informační tabuli v budově nádraží9:54Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - vlak300,-
Česká Třebová, nádraží, na informační tabuli v budově nádraží9:19Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - vlak300,-
Zábřeh na Moravě, nádraží, na informační tabuli v budově nádraží8:55Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - vlak300,-
Olomouc, hl. nádraží, na informační tabuli v budově nádraží8:33Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - vlak300,-
Ostrava, hl.nádraží, na informační tabuli v budově nádraží7:27Dle příjezdu
do Prahy
Regio Jet - vlak300,-

Milí rodiče, všem dětem, které odjíždějí z mimopražských měst, nabízíme možnost doprovodu od našich vedoucích CK Topinka. Vedoucí vaše dítko vyzvedne ve městě, ze kterého odjíždí vlakem či autobusem a bude s ním po celou dobu cesty. Doprovodí ho až k hlavnímu odjezdovému místu v Praze na ÚAN Florenc (ústřední autobusové nádraží). Využíváme proto dopravu od firmy Regiojet, která nabízí nejkratší a nejrychlejší možnost, jak se na hlavní místo odjezdů našich autobusů dostat. Zde sraz proběhne přímo na nástupišti. Vlaková, či autobusová jízdenka Regiojet k vám dorazí týden před odjezdem na váš e-mail, který jste uváděli při objednání ve smlouvě. V případě vlakové dopravy bude vedoucí přítomen už ve vlaku. Nezapomeňte dítěti na cestu přibalit svačinku, jelikož první jídlo táborníci dostanou až později odpoledne. Všechny děti, které cestují do mimopražských oblastí na cestě zpět z tábora, svačinovým balíčkem vybavíme. Náš vedoucí vaše dítko opět bezpečně doprovodí až do vašeho města na vlakové či autobusové nádraží! Časy odjezdů a příjezdů jednotlivých spojů, které vyjíždí mimo Prahu, vám zašleme spolu s jízdenkou na váš e-mail týden před odjezdem.

 

VLASTNÍ DOPRAVA:

  • zahájení pobytu: příjezd mezi 15.00-16.00 hod.
  • ukončení pobytu: odjezd mezi 12.00-13.00 hod. (Růžená)

 

DALŠÍ INFORMACE:

O účastníky se po celou dobu pobytu stará řádně vyškolený personál včetně zdravotníka.

Příspěvek odborů (FKSP) u všech akcí možný až do výše ceny poukazu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

fotogalerie

fotografie z minulých ročníků tábora

 

odjezdy

časy a místa odjezdů, pokyny k odjezdu, adresy

 

všeobecné podmínky

úplné znění všeobecných podmínek účasti

 
5 důvodů
proč s námi
28 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Co je při výběru tábora pro Vás nejvíce rozhodující?
Téma
53%
Vedoucí
17%
Cena
13%
Lokalita
8%
Termín
10%
Hlasovalo celkem: 205