Sledujeme dění kolem šíření koronaviru COVID-19 - přečtěte si prosím naše vyjádření k aktuální situaci.

Nabízíme
Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace

Zážitkové kurzy - Zážitkové kurzy

 

UČIT SE ZÁŽITKEM A HROU

 

Záměr a cíl kurzů

Zážitkové kurzy jsou dnes moderním trendem při výchově dětí mimo školní budovu. Hlavní důraz je kladen na komplexní rozvoj žáků. Pobyt je od počátku až do konce nabitý aktivitami, které děti rozvíjí nejen po fyzické a duševní stránce, ale podporují i jejich intelekt, kreativitu a sociální inteligenci.

 

Při samostatných aktivitách se zaměříme na individuální vlastnosti jednotlivců, ale na druhé straně také schopnost týmové spolupráce. Zažijeme skupinové řešení problémů, hromadné překonávání úkolů, naučíme se rozvíjet role ve skupině, efektivně komunikovat s druhými a posílit týmovou soudržnost. Program zážitkového kurzu posiluje charakterové vlastnosti dětí, smysl pro odpovědnost a pomáhá k předcházení výskytu sociálně-patologických jevů.

 

Celý kurz probíhá pod vedením těch nejzkušenějších lektorů CK Topinka.

 

Základní kalkulace kurzů

Délka pobytu Cena za žáka a pobyt
3 dny = 2 noci 2.290,- Kč
4 dny = 3 noci 2.990,- Kč
5 dní = 4 noci 3.590,- Kč

Cena zahrnuje: Ubytování, stravování, doprava autobusem z Prahy (ze vzdálenějších měst za příplatek), lektory + program kurzu, zdravotníka, DPH. Ceny jsou kalkulovány na minimální počet 40 dětí.

Pedagogický doprovod zdarma: na každých 10 dětí, které pobyt uhradí - jedno místo pro učitele zdarma.

 

 
 
 
 
 
 
Vyplňte nezávaznou poptávku

Program kurzu

Program kurzu sestavíme vzájemnou dohodou dle Vaší představy, co má kurz zejména splňovat (seznamovací pobyt, prevence šikany, utužení kolektivu apod.). Program sestavíme pro žáky a studenty všech věkových kategorií - program je rozlišen pro žáky ZŠ, SŠ i studenty VŠ.

 

Z jakých aktivit lze kurz sestavit?

 

Aktivity podle počtu hráčů:

Individuální/samostatné - aktivity určené pro jednotlivce; rozvoj individuálních schopností každého dítěte

Dvojice - každá dvojice pracuje sama za sebe, děti ve dvojici si navzájem poskytují zpětnou vazbu

Skupinové/týmové - aktivity určené pro 3 a více dětí založené na společné spolupráci

 

Aktivity podle způsobu zátěže:

Fyzické aktivity - aktivity zaměřené na fyzický výkon: sportovní soutěže, běh, manuální zručnost, tělesné cviky... Aktivity podporující týmového soutěživého ducha.

Psychické (psychologické) aktivity - aktivity zaměřené na psychiku a emoce dětí. Důraz klademe na vnitřní vývoj osobnosti využívající myšlení.

 

Typy her a soutěží:

Seznamovací aktivity - hry a soutěže, kterými bude tábor zahájen, slouží k bližšímu seznámení všech účastníků tábora.

Icebreakers = Ledolamy - aktivity, které v účastnících prolomí pomyslné ledové bariéry, odstraní ostych a přivedou je ke vzájemnému kontaktu. Tento druh aktivit následuje hned za aktivitami seznamovacími, ale vracíme se k nim během celého pobytu v případě potřeby.

Aktivity na řešení problémů - jedná se o aktivity na řešení problémových úkolů a situací. Skupinové dynamické aktivity, které posilující u dětí týmového ducha. Aktivity jsou často nazývány i jako "teambuildingové" (týmové, pomáhající utvářet tým a táhnout za jeden provaz, posilovat týmové vazby a naučit se vzájemně spolupracovat).

Uzavírací aktivity - aktivity, které uzavírají den, denní program apod. Děti mají díky tomu možnost zamyslet se nad celým dnem a zpětně si ho v rychlosti uvědomit, vědět, co jim tento den dal.

Komunikační aktivity - hry založené na komunikaci a různém druhu dorozumívání: slovní hříčky, hádanky, básně, morseovka, styly dorozumívání, přenos zpráv, přísloví, neverbální mluva...

Zahřívací aktivity - nebo-li zábavné soutěživé cviky. Tyto aktivity slouží k rychlému probrání, ke koncentrování pozornosti, prohřátí těla, rozproudění únavy a zenergizování ducha. Vkládají se mezi programy nefyzicky náročné k probrání a k zaktivování těla, nebo před hry vysoce fyzicky náročné k prohřátí, jako krátkou rozcvičku.

Recesní/simulační aktivity - aktivity, u nichž má účastník možnost vystoupit ze své role, odreagovat se a užít si zábavu či legraci. Vhodné je realizovat tento typ aktivit navečer, ke konci dne, po fyzicky náročném programu, pokud potřebujeme uvolnit atmosféru, po vypjatých situacích jako uvolnění, relaxace a odpočinek. Konkrétně máme na mysli např. diskotéku, miss/ák, divadlo, televizní vysílání, bál, karneval.

Důvěrové aktivity - hry, které u dětí rozvíjí důvěru. Vkládáme do programu nejdříve až po druhém dni. Musíme si být jistí, že spolupráce ve skupině je výborná, děti se mezi sebou již dostatečně znají.

Kreativní/výtvarné aktivity - rozvoj tvořivých schopností dětí a estetického cítění. Aktivity jsou odpočinkového rázu a realizujeme je vždy po namáhavém dni.

 

 
 
 
 
 
 

Program lze doplnit o volitelné adrenalinové akvivity:

RAFTING či KÁNOE

Jednodenní splutí nejrychlejších úseků Sázavy, Otavy nebo Lužnice na raftech nebo kánoích (rozhodnutí podle počasí a stavu vody). Výlet probíhá v doprovodu zkušených instruktorů. Postaráme se i o úplné vodácké začátečníky. V ceně je veškeré potřebné vybavení. Cena 990,- Kč/žák

LANOVÝ PARK

Různě náročné lanové překážky (vertikální dráhy, mosty, provazové žebříky, houpačky, hrazdy) pod vedením zkušených odborných instruktorů. Kvalitní jistící vybavení, včetně bezpečnostních helem je samozřejmostí. Podmínka účasti: min. výška 130 cm !!! Cena 490,- Kč/žák

KONĚ

Výlet na profi koňskou farmu, která se nachází pár kilometrů od našeho střediska Růžená. Po příjezdu účastníci nejprve absolvují základní bezpečnostní a jezdeckou instruktáž. Začátečníci poté budou jezdit na vedeném koni, zkušenější jezdci vyrazí na samostatnou projížďku do přírody. Cena 590,- Kč/žák

PAINTBALL či AIRSOFT

Moderní sportovní akce - simulace bitvy dvou týmů za použití střelných zbraní (paintballových či airsoftových). Při hře jsou dodrženy nejpřísnější bezpečnostní předpisy. Veškeré vybavení (pistole, ochranné pomůcky a oděvy) na místě k zapůjčení. Celá akce probíhá pod vedením specializované certifikované firmy. Cena 590,- Kč/žák

TUBING

Nová adrenalinová zábava - letní obdoba bobové dráhy! Na speciálních gumových kruzích se povozíte raketovou rychlostí po kartáčové dráze ve sportovním areálu Monínec. Zatáčky jsou klopené, a tak si zalítáte jako na kolotoči. Na start vás vyveze pohyblivý koberec (eskalátor). Cena 390,- Kč/žák

TEP-FAKTOR

Hry inspirované pevností Boyard: Dobrodružství, tajemno, zdolávání překážek, luštění šifer. Čeká vás jednadvacet úkolů, kde v týmu dvou až pěti osob zdoláváte pestrou variaci překážek na fyzičku, logiku, šikovnost a trpělivost. V TEPfaktoru platí doslova: Jeden za všechny, všichni za jednoho! Ti nejúspěšnější získají indicie potřebné pro otevření "zlaté" komnaty. Místo konání: Chotilsko u Příbrami; doprava zajištěna busem CK, zahrnuta v ceně. Cena 990,- Kč/žák

PLACHETNICE

Vyjížďka na plachetnici na Slapské přehradě + základní instruktáž řízení plachetnice. Pod vedením zkušených instruktorů. Postaráme se i o úplné začátečníky. Plachetnice od 7.5 m do 10 m délky s kapacitou 6 až 10 osob. V ceně je veškeré potřebné vybavení. Cena 990,- Kč/žák

 

Paintball
 
Lanový park
 
Kanoe
 
Výuka jízdy na koních
 
 
 
 
V ceně:
 
5 důvodů
proč s námi
31 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
15%
Adrenalin camp
25%
Tábor u moře
18%
Sport camp
10%
Pro teenagery
25%
Tábor pro nejmenší
8%
Hlasovalo celkem: 40