Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

Zajímavosti Liberce - 1-denní výlety

Jednodenní výlet za zajímavostmi do Liberce začneme v samotném centru města. Zde si prohlídneme místní náměstí s dominantní novorenesanční radnicí. Poté bude následovat volný program, po kterém se přesuneme do zoologické zahrady, která se pyšní synonymeme - nejstarší zoo svého druhu v Čechách. Její specialitou jsou především bílí tygři. Po zoologické zahradě si prohlídneme ještě zahradu botanickou, jejíž výstavní skleníky jsou opravdovým rájem rostlin. Na závěr tohoto výletu se na všechny ty krásy podíváme z výšky 35 metrů - a to z rozhledny Lidové sady. 

Radnice-Liberec
 
Radnice-Liberec
Zoologická zahrada-Liberec
 
Zoologická zahrada-Liberec
Botanická zahrada-Liberec
 
Botanická zahrada-Liberec

Časový plán výletu

 8.00 hod. Odjezd z Prahy

10.00 hod. Centrum města

11.00 hod. Oběd v centru města

13.30 hod. Zoologická zahrada

15.30 hod. Botanická zahrada

16.30 hod. Rozhledna Lidové sady

17.00 hod. Odjezd zpět do Prahy

 

 

Economy cena: 640,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 640,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné do zoologické a botanické zahrady, vstupné na rozhlednu Lidové sady, DPH.

 

All inclusive cena (s obědem): 790,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 790,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, oběd v restauraci v centru města, vstupné do zoologické a botanické zahrady, vstupné na rozhlednu Lidové sady, DPH.

 

 

Zoologická zahrada se v současné době specializuje na chov vzácných a v přírodě často kriticky ohrožených druhů zvířat, z nichž největší zájem návštěvníků poutají bílí tygři. Pozornost si jistě zaslouží i vzácní orangutani sumaterští, panda červená, takini čínští nebo největší kolekce dravých ptáků v Evropě. Atraktivní podívanou nabízí krmení lachtanů, pro děti je připravena zajímavá stezka skřítků, pestrobarevný vláček nebo tzv. kontaktní ZOO, kde si mohou sáhnout na krotká domácí zvířátka a pozorovat je v bezprostřední blízkosti. Liberecká ZOO tak nabízí svým návštěvníkům nejen zábavu a poučení, ale i možnost příjemné relaxace.

 

Botanická zahrada je dalším významným turistickým cílem města. Díky nedávné rekonstrukci je nejmodernější zahradou v Čechách. Svou krásou vás jistě nadchnou noblesní orchideje, půvabná květnice, miniaturní svět bonsají nebo unikátní expozice masožravých rostlin. Tvář prehistorie planety zachycuje pavilon Pravěk, atmosféru zámeckých oranžérií si pro změnu vychutnáte u pozoruhodné sbírky kamélií. Zajímavý svět ticha pod vodní hladinou pak nabízí soustava akvárií s rejnoky nebo žraloky, ale i třeba mnohem běžnějšími skalárami a neonkami.

 

* Při obsazení autobusu méně než 40 osobami bude cena kalkulována s příplatkem 100,-Kč/osoba. Při obsazení poloviny kapacity autobusu (cca 20-25 osob) bude cena kalkulována s příplatkem 250,-Kč/osoba.

 
Vyplňte nezávaznou poptávku
 
V ceně:
 
5 důvodů
proč s námi
31 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
19%
Adrenalin camp
30%
Tábor u moře
24%
Sport camp
8%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 799