Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

Karlovy Vary a hrad Loket - 1-denní výlety

Výlet do západních Čech, do našeho největšího a nejznámnějšího lázeňského města - Karlových Varů, bude nejen v lázeňském, ale i tak trochu v turistickém duchu. Další zastávkou v tomto koutu naší země je hrad Loket.

Po příjezdu do Karlových Varů se trochu projdeme po městě i okolí. Začneme procházkou po jedné z kolonád, poté se necháme lanovkou vyvézt k rozhledně Diana, odkud půjdeme pěšky k vyhlídce Karla IV. a odsud už zpět do města. Z Karlových Varů nás autobus odveze na nedaleký hrad Loket, kde nás bude čekat odpolední prohlídka.

Karlovy Vary-město
 
Karlovy Vary-město
Karlovy Vary-vřídlo
 
Karlovy Vary-vřídlo
Karlovy Vary-Mlýnská kolonáda
 
Karlovy Vary-Mlýnská kolonáda
Karlovy Vary-výhled na město
 
Karlovy Vary-výhled na město
Hrad Loket
 
Hrad Loket

Časový plán výletu

  8.00 hod. Odjezd z Prahy

  9.30 hod. Karlovy Vary

11.30 hod. rozhledna Diana

13.00 hod. Oběd

14.30 hod. Hrad Loket

16.00 hod. Odjezd zpět do Prahy

 

 

Economy cena: 590,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 590,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné na lanovku, vstupné na hrad Loket, DPH.

 

All inclusive cena (s obědem): 740,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 740,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné na lanovku, vstupné na hrad Loket, oběd, DPH.

 

  

Město Karlovy Vary bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Podle pověsti je nechal císař vystavět záhy po náhodném objevení termálních pramenů jeho loveckou družinou. Lázně se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů už v 16. století. Kvůli několika přírodním pohromám se z této doby zachovalo jen málo budov. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo "období hojnosti".

 

Rozhledna Diana, vysoká 35 m, poskytuje výhled prakticky na celé Karlovy Vary, údolí řek Ohře a Teplé a velkou část výletních míst v rozsáhlých lázeňských lesích. Vyhlídková věž byla postavena v letech 1912-1914, vede k ní i lanovka a na konci roku 1997 prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

 

Vyhlídka Karla IV., též nazývána Karlova vyhlídka, je nejstarší rozhlednou v Karlových Varech. Tato rozhledna, stojící nad Grandhotelem Pupp, je postavena v pseudogotickém stylu. Jedná se o kopii rozhledny z německého Schleswigu. Stavba začala na jaře 1876 a na podzim téhož roku byla dokončena. Pro veřejnost byla zpřístupněna na začátku sezony roku 1877.

 

Kamenný královský hrad Loket byl pravděpodobně založen ve 2. polovině 12. století. Loket patřil k důležitým a nejlépe opevněným místům v celé střední Evropě. Hradba z charakteristických valounových kamenů, z období zásadní přestavby hradu ve 13. století, tvoří dodnes obvod východní poloviny areálu. Později se stal hrad reprezentačním rodovým sídlem. Po třicetileté válce nastal úpadek tohoto hradu i celého kraje a v 18. století byla stará část hradu dokonce přestavěna na vězení. K těmto účelům sloužil hrad až do roku 1949 a roku 1950 byl prohlášen městskou památkovou rezervací.

 

 

* Při obsazení autobusu méně než 40 osobami bude cena kalkulována s příplatkem 100,-Kč/osoba. Při obsazení poloviny kapacity autobusu (cca 20-25 osob) bude cena kalkulována s příplatkem 250,-Kč/osoba.

 
Vyplňte nezávaznou poptávku
 
V ceně:
 
5 důvodů
proč s námi
32 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
18%
Adrenalin camp
30%
Tábor u moře
25%
Sport camp
7%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 841