Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

České Budějovice a výstup na Kleť - 1-denní výlety

Další z jednodenních výletů je výlet do krásných Jižních Čech, kde nás bude čekat zdolání hned dvou vrcholů, nejprve Kleť a pak také Černá věž na náměstí v Českých Budějovicích.

Autobus nás přiveze do Krasetína a my se odtud, samozřejmě už  pěšky, vydáme k lanovce, která nás vyveze až na samotný vrchol Kleti. V 1084 m n. m. si vyšlápneme ještě pár schodů na místní rozhlednu, odkud někdy bývají vidět i vzdálené vrcholky Alp. Po obědě v horské chatě půjdeme po zajímavé naučné stezce, až do Holubovského mlýna kde na nás bude čekat autobus. Poté přejedeme do Českých Budějovic, prohlídneme si náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovo kašnou a zdoláme zde ten druhý vrchol - Černou věž.

Rozhledna na Kleti
 
Rozhledna na Kleti
Výhled z Kleti
 
Výhled z Kleti
České Budějovice-náměstí
 
České Budějovice-náměstí
Černá věž v Českých Budějovicích
 
Černá věž v Českých Budějovicích

Časový plán výletu

  8.00 hod. Odjezd z Prahy

11.00 hod. Krasetín

11.30 hod. Kleť

12.30 hod. Oběd na Kleti

15.30 hod. České Budějovice

16.30 hod. Odjezd zpět do Prahy

 

 

Economy cena: 540,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 540,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné na lanovku, vstupné na rozhlednu na Kleti, vstupné na Černou věž, DPH.

 

All inclusive cena (s obědem): 690,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 690,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné na lanovku, vstupné na rozhlednu na Kleti, vstupné na Černou věž, oběd, DPH.

 

 

Kleť, která měří 1084 m n. m., je tak nejvyšší horou Blanského lesa, jenž se rozkládá v severozápadní části okresu. Název "Kleť" je nejspíše jedním z nejstarších obecných pojmenování českých hor. Kleť samotná poskytuje unikátní rozhled v celém okruhu 360° a byla v minulosti využívána zejména jako místo vhodné pro mapování okolí.

Z místní rozhledny, kterou dal vystavět v roce 1822 kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku, lze dokonce za jasného počasí spatřit krásu Alp. Tato kamenná rozhledna patří k nejstarším v Čechách a je pojmenována po svém zakladateli - Josefova věž.

 

Českobudějovické náměstí je svou rozlohou 133x133 m největší čtvercové náměstí u nás. Od roku 1980 bylo spolu s dalšími částmi historického jádra vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Samsonova kašna je dominantní součástí tohoto čtvercového náměstí Přemysla Otakara II. Byla vystavěna v období obnovy města po třicetileté válce v letech 1720-1727. Autorem návrhu této barokní fontány byl Fr. Baugaut, sochařská výzdoba je dílem J. Dietricha, který je také autorem mnoha dalších sochařských prací v Českých Budějovicích.

 

Černá věž byla postavena z kamenných kvádrů jako samostatná stavba u náměstí v těsném sousedství chrámu sv. Mikuláše v letech 1549-1578. Spodní část věže je vystavěna v gotickém slohu, vrchní část s ochozem a kopulí je renesanční. Věž je dominantou města a nabízí krásný výhled na město, zejména pak na náměstí.

 

 

* Při obsazení autobusu méně než 40 osobami bude cena kalkulována s příplatkem 100,-Kč/osoba. Při obsazení poloviny kapacity autobusu (cca 20-25 osob) bude cena kalkulována s příplatkem 250,-Kč/osoba.

 
Vyplňte nezávaznou poptávku
 
V ceně:
 
5 důvodů
proč s námi
32 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
18%
Adrenalin camp
30%
Tábor u moře
25%
Sport camp
7%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 842