Člen Asociace cestovních kanceláří ČR Člen Asociace dětské rekreace CK Topinka na Facebooku

Červená Lhota, Jindřichův hradec a jeskyně - 1-denní výlety

Jižní Čechy nabízí spousty zajímavých míst a historických památek, jež svou krásou jistě překvapí každého návštěvníka. Naší první zastávkou bude pohádkový zámek Červená Lhota, kde absolvujeme jeden z nabízených prohlídkových okruhů. O několik kilometrů dál se nachází město Jindřichův Hradec, kde nás také bude čekat prohlídka zámku, ale i malá procházka městem. A nakonec Chýnovská jeskyně, v níž si budem připadat jako na takové malé romantické exkurzi do historie.

Zámek Červená Lhota
 
Zámek Červená Lhota
Jindřichův Hradec - náměstí
 
Jindřichův Hradec - náměstí
Jindřichův Hradec - hrad a zámek
 
Jindřichův Hradec - hrad a zámek
Chýnovská jeskyně-kaple
 
Chýnovská jeskyně-kaple
Chýnovská jeskyně-Purkyňovo oko
 
Chýnovská jeskyně-Purkyňovo oko

Časový plán výletu

  8.00 hod. Odjezd z Prahy

  9.30 hod. Červená Lhota

10.00 hod. Prohlídka zámku

12.00 hod. Oběd v Jindřichově Hradci

13.00 hod. Jindřichův Hradec - město

14.00 hod. Jindřichův Hradec - hrad a zámek

16.00 hod. Chýnovská jeskyně

17.00 hod. Odjezd zpět do Prahy

 

 

Economy cena: 740,-Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 740,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné na zámek Červená Lhota, Jindřichův Hradec a do Chýnovské jeskyně, DPH.

 

 

All inclusive cena (s obědem): 890,- Kč/osoba*

Na každých 10 platících dětí 1 učitel zdarma !

Služby a cena:

Cena 890,- Kč za 1 žáka zahrnuje:  dopravu z Prahy tam a zpět, vstupné na zámek Červená Lhota, Jindřichův Hradec a do Chýnovské jeskyně, oběd, DPH.

 

 

Na místě dnešního zámku Červená Lhota stála zřejmě již ve 13. století gotická tvrz. Po přehrazení Deštenského potoka se stal z žulového skalního útesu ostrov uprostřed jezírka. Do dnešní podoby byl zámek několikrát přestavěn, nejprve renesančně, pak také novogoticky až nakonec na začátku 20. století dostal současnou podobu s typickými pseudorenesančními obloučky.

 

 

První písemná zmínka o Jindřichově Hradci je z roku 1220. Ale teprve s příchodem Vítkovců na konci 12. století je zaznamenáno významnější osídlení. Stejně jako ostatní Vítkovci, i páni z Hradce používali ve svém erbu pětilistou růži. Vrcholu rozvoje dosáhlo město až v 16. století.

První známý držitel Jindřichova Hradce Jindřich Vítkovec založil na skále nad řekou Nežárkou kamenný hrad. Ve 14. století byl hrad rozšířen a v 16. století dokonce přestavěn na renesanční zámek. Dnes je areál hradu a zámku jedním z nejrozsáhlejších památkových komplexů v ČR.

 

 

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863. Je složitým krasovým systémem, vytvořeným v hrubozrnných krystalických vápencích a částečně i v nekrasových horninách amfibolitech, převážně korozní činností vod podzemního toku. I přes to, že postrádá klasickou krápníkovou výzdobu, je naprosto unikátní svéráznou modelací jeskynních prostor a mimořádně pestrým zbarvením stěn a stropů.

 

 

* Při obsazení autobusu méně než 40 osobami bude cena kalkulována s příplatkem 100,-Kč/osoba. Při obsazení poloviny kapacity autobusu (cca 20-25 osob) bude cena kalkulována s příplatkem 250,-Kč/osoba.

 
Vyplňte nezávaznou poptávku
 
V ceně:
 
5 důvodů
proč s námi
32 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Na jaký typ tábora byste nejraději vyrazili?
Klasický tábor
19%
Adrenalin camp
29%
Tábor u moře
25%
Sport camp
7%
Pro teenagery
14%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 983