Nabízíme
Člen Asociace cestovních kanceláří ČR

Herecká a filmová škola - Special Camps

 

VÝUKA DIVADELNÍHO A FILMOVÉHO HERECTVÍ  •  věk 9 - 18 let

 

Pátý ročník herecké a filmové školy je konečně tady! I letos se na Tebe těší profesionální tým lektorů z oblasti herectví i filmu. Čeká Tě týden nabitý úžasnými zážitky a rozmanitými workshopy, které budou zaměřené na divadelní herectví, improvizaci či pantomimu. Z práce u filmu se naučíš hraní na kameru, vyzkoušíš si role za kamerou - režii, scénář, masky a kostýmy a pro nadšence je připraven program technická práce u filmu, kde budeš pracovat na střihu, speciálních efektech, zeleném plátně a grafice. Ukážeme ti, jak pracovat s trémou a nervozitou před samotným vystoupením, zvýšíš si sebevědomí a vyjadřovací schopnosti. V průběhu tábora vzniknou dvě divadelní představení a bude natočeno několik autorských filmů. Zavítej s námi na prkna, která znamenají svět!

I letos se na tebe těší profesionální tým lektorů z divadelní skupiny DŽEM Theatre a SBtime studia.

 

POPIS TÁBORA - RŮŽENÁ:

Tábor probíhá v rekreačním středisku Růžená, které se nachází v zapomenuté oblasti jižních Čech, asi 10 km od Milevska směr Sedlec-Prčice, na břehu rybníka Pařezitý. Zde je zajištěno pohodové koupání. Rybník je dobře přístupný z pláže, která leží v bezprostřední blízkosti tábora. V areálu se nachází hřiště na volejbal a fotbal, okolí nabízí ideální prostor pro hry v přírodě, koupání a sportovní vyžití.

  • Adresa na tábor:

     Jméno dítěte, Herecká a filmová škola

     RS Růžená
     399 01 Milevsko

     mapa zde

 

POPIS TÁBORA - DOUBRAVA:

Tábor se nalézá na Vysočině u obce Stará říše. Středisko Doubrava ocení především děti, které nemají v lásce spaní v chatkách nebo stanech, neboť ubytování je zajištěno ve 4 lůžkových pokojích ve třech samostatných budovách. V hlavní budově  se pak nachází kuchyň, jídelna, společné sprchy, sociální zařízení a ošetřovna. Ubytování i zázemí areálu poskytuje dostatečný komfort a pohodlí. Areál Doubrava skýtá dětem nepřeberné možnosti sportovního vyžití. V horkém létě všichni táborníci nejvíce oceňují možnost koupání ve dvou bazénech. Součástí areálu je fotbalové, volejbalové a basketbalové hřiště, dále také plocha na oblíbené ruské kuželky. K dispozici jsou dva stoly na ping-pong.

  • Adresa na tábor:

     Jméno dítěte, Herecká a filmová škola

     LDT Doubrava

     Stará Říše 36

     588 67 Stará Říše

     mapa zde

 

 
 
 
 
 
 

UBYTOVÁNÍ:

  • Růžená - chatky po 4 až 6 osobách. V chatičkách jsou k dispozici pokrývky, polštáře a čisté ložní prádlo. Splachovací WC, sprchy, teplá voda v hlavní budově.
  • Doubrava - 4 lůžkové pokoje ve třech samostatných budovách. K dispozici jsou pokrývky, polštáře a čisté ložní prádlo. V hlavní budově  se pak nachází kuchyň, jídelna, společné sprchy, sociální zařízení a ošetřovna.

 

STRAVOVÁNÍ:

Plná penze + dopolední a odpolední svačina, pitný režim zajištěn po celý den. Stravování probíhá v jídelně hlavní budovy střediska. Vynikající strava v domácí kvalitě.

 

PROGRAM:

Hlavní programovou náplň tvoří výuka herectví či práce u filmu. Pobyt je určen nejen pro začátečníky, ale také pro děti, které se již herectví či filmařině věnují a samy navštěvují nějaký dramatický kroužek. Program je složen ze tří specializovaných dílen. Již při přihlašování na tábor si zvolíš, kterou z dílen chceš navštěvovat přednostně, co tě nejvíce zajímá. Mimo svůj zvolený program si budeš moci vybrat z široké nabídky dalších workshopů. Herecká a filmová škola 2016 nabízí následující programy:

 

► Divadelní herectví a Improvizace (věk 9-18 v rámci tohoto programu budou vytvořeny dvě skupiny rozdělené podle věku účastníků – starší/mladší, které budou pracovat samostatně) kapacita: 24 účastníků   

Lektoři: Tomáš Andrášik, Mojmír Vacek, Petr Konečný a Kristýna Tlapáková
V programu divadelní herectví a improvizace se naučíš základní herecké dovednosti a projdeš základní hereckou průpravou. Budeme se věnovat budování sebevědomí, kreativního myšlení a schopnosti na jevišti spolupracovat. Naučíš se, jak se nebát vystoupit na jeviště a ohromit diváky v hledišti. Vyzkoušíme si také práci s textem. Ukážeme si, jak pracovat na monologu, dialogu. Řeč těla a tón hlasu často znamenají více než tisíc slov. Pokud se Ti stává, že v běžných životních situacích nevíš co říct a nápady přijdou až je po všem, pak je tento program stvořený pro Tebe. Krom toho, že se naučíš základy herectví, budeš umět přirozeně reagovat při jednání, nebo při zkoušení ve škole. Řešit problém tady a teď, nebát se jít bez přípravy na jeviště ani do života. Improvizace ti pomůže vybudovat to nejdůležitější pro dobrého herce/herečku - sebevědomého jedince. Je to hra, je to zábava, je to dobrý pocit z nás samotných."S tím nejlepším co je v nás, světu vstříc!"


► Tvůrčí práce u filmu (věk 10 – 18) kapacita: 12 účastníků     

Lektoři: Pavlína Taubingerová a Kristýna Tlapáková
Ve tvůrčí části filmařského programu se seznámíš se základy filmové tvorby z pozice herců, scénáristů. Dozvíš se a vyzkoušíš si, jak se tvoří námět, scénář a hraní na kameru. Atmosféra filmu stojí na zvuku a hudbě, už víš jak zvolit ten správný hudební žánr? Co obnáší funkce kameramana - kam kameru umístit, jak přiblížit záběr, aby vypadal přirozeně a snímek ve filmu vyzněl tak jak režisér zamýšlel? Představíme Ti typy záběrů, a co všechno dobrý kameraman dokáže. Závěrem společně natočíme krátkometrážní film.

Upozornění: Doporučujeme vzít s sebou vlastní kameru nebo fotoaparát (s možností natáčení videosekvencí) (Pokud nebudou přístroje používány, zůstanou v úschově u vedoucích tábora.)

► Technická práce u filmu (věk 10-18) kapacita: 6 účastníků  

Lektoři: Petr Semotam, Kristýna Tlapáková a Pavlína Taubingerová
Zajímá Tě, kdo a co je potřeba pro vznik filmu a chceš si vyzkoušet technické funkce lidí ve štábu? Pak neváhej a zapiš se na tento program. Víš, že dramaturgickou prací a natočením spousty záběrů vše jen začíná? Jako střihač si můžeš poskládat záběry, které si sám/a natočíš. Předvedeme Ti programy, které to dokáží, dozvíš se jaká je správná délka záběru a jak docílit plynulosti filmu. Vyzkoušíš si práci na zeleném plátně, filmové efekty a reportérskou práci. Závěrem se film musí renderovat, a práce přesto pokračuje. Zbývá fotodokumentace, grafika a marketing předtím, než bude film představen divákům.

Upozornění: Doporučujeme s sebou vlastní kameru nebo fotoaparát (s možností natáčení videosekvencí) a notebook pro zpracování natočeného materiálu. (Pokud nebudou přístroje používány, zůstanou v úschově u vedoucích tábora.)

 

Udělej s námi svůj první krok na prkna, co znamenají svět!

Neváhej a nepropásni akci, která Ti splní sny. Pojeď s námi na Hereckou a filmovou školu 2017.

 

Reportáž z ročníku 2016

 

Reportáž, fotky a filmová produkce ročníků 2013, 2014, 2015 a 2016

V průběhu obou ročníků jsme vyprodukovali značné množství účastnických snímků, sestříhali reportáže, odehráli představení a zápas v divadelní improvizaci. Všechna doposud vytvořená videa naleznete na ZDE.

 

► REPORTÁŽE z tábora

Reportáž z roku 2013, která získala třetí místo na celostátní soutěži Zlaté Slunce v kategorii B dokumentární film a reportáž najdete ZDE.

Reportáž z roku 2014 je k dispozici ZDE.

Reportáž z roku 2015 najdeš ZDE.

A nejnovější reportáž ZDE.

 

► na našem FB profilu najdeš fotografie z tábora

► na youtube kanálu všechny vytvořené filmy

 

Specializované workshopy nového ročníku 2017

I v roce 2017 mají účastníci možnost si zvolit specializaci, která se pak stane jejich hlavní programovou náplní. Můžeš si zvolit mezi programy: divadelní herectví a improvizace, tvůrčí práce u filmu a technický filmařský program - podrobný popis programů najdeš níže. To, že si zvolíš specializaci, však neznamená, že by sis neměl/a příležitost vyzkoušet vše ostatní co herecká a filmová škola nabídne. Mimo svůj zvolený program si budeš moct každý den vybrat z široké nabídky dalších workshopů, jež pro Tebe připraví naši lektoři.

 

Tomáš Andrášik - hlavní vedoucí hereckého tábora
 
Mojmír Vacek
 
Taubingerová Pavlína
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LEKTOŘI:

► Tomáš Andrášik - hlavní vedoucí tábora

Pedagog, lektor a divadelník. Věnuje se aplikovanému dramatu, improvizaci, zážitkové pedagogice a angličtině. Působí na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Mezi jeho další zaměstnavatele patří také Horácké divadlo Jihlava či Outward Bound - Česká Cesta. Má bohaté zkušenosti s lektorskou prací s dětmi, dospívajícími i dospělými. S CK Topinka spolupracuje již 10 let. Více informací na www.tomandrasik.cz. S celým týmem se s vámi i letos těšíme na viděnou.

► Mojmír Vacek

Student právnické fakulty MU, herec a lektor v divadelních uskupeních DŽEM Theatre a Bafni. K Herecké a filmové škole patří od jejího prvního ročníku. Letos opět povede jednu ze skupin a můžete se s ním také těšit na workshopy zaměřené na výrazové prostředky a pantomimu.

► Pavlína Taubingerová

Režisérka, scénáristka, kameramanka a herečka. Studuje audiovizuální tvorbu na JAMU v Brně. Od roku 2005 se věnuje tvorbě vlastních krátkometrážních filmů a na svém kontě jich má již třicet. Obdržela několik ocenění na soutěžích: Brněnská 16, Zlaté slunce, Veselý jelen, Dvůr Králové a Blansko. Věnuje se také tanci a divadlu. Je zakladatelkou SBtime studio. Jako herečka působí také ve skupině DŽEM Theatre a je garantem programů spojených s filmem na herecké a filmové škole.

► Kristýna Tlapáková

Do světa amatérského filmu se dostala v roce 2012 nejprve jako herečka, později si vyzkoušela

i práci za kamerou, ve střižně a na režisérském křesle. Filmy, na kterých spolupracovala, získaly

mnohá ocenění. Nyní působí jako herečka, asistentka a bezedná studna nápadů ve filmovém studiu SBtime a je také členkou souboru DŽEM Theatre. Studuje na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde se rovněž v rámci mimoškolních aktivit podílí na videopropagaci fakultních akcí.

► Petr Konečný

Jeden ze zakladatelů skupiny DŽEM Theatre kde působí jako herec a organizační vedoucí. Improvizačnímu divadlu se věnuje od r.2010. Má za sebou mnoho vystoupení na malém i větším jevišti. Účastnil se workshopů pod vedením zkušených lektorů např. Hanka Malaníkova , Petr Váša a jako lektor také pracoval také s tělesně postiženými v rámci projektu Zkušební Provoz. Pracuje v mezinárodní průmyslové firmě a srdce mu bije pro divadlo.

 

POKYNY K ODJEZDU:

Růžená

Doubrava

*Tyto pokyny Vám budou zaslány automaticky po objednání zájezdu.

 
Divadelní herectví a improvizace - Růžená - pro děti a teenagery 9 až 18 let
TermínVěk dětíHlavní vedoucíProgramCena 
1.7. - 8.7.17
9 - 18 letMgr. Andrášik TomášDivadelní herectví a improvizace5190,- KčVyprodáno
1.7. - 8.7.17
10 - 18 letMgr. Andrášik TomášTvůrčí práce u filmu5190,- KčVyprodáno
1.7. - 8.7.17
10 - 18 letMgr. Andrášik TomášTechnická práce u filmu5190,- KčVyprodáno
 

Divadelní herectví a improvizace - Stará Říše - pro děti a teenagery 9 až 18 let
TermínVěk dětíHlavní vedoucíProgramCena 
12.8. - 19.8.179 - 18 letMgr. Andrášik TomášDivadelní herectví a improvizace4990,- KčObjednat
12.8. - 19.8.1710 - 18 letMgr. Andrášik TomášTvůrčí práce u filmu4990,- KčObjednat
12.8. - 19.8.17
Poslední místa
10 - 18 letMgr. Andrášik TomášTechnická práce u filmu4990,- KčObjednat
 

CENA ZAHRNUJE:

Stravu 5x denně, pitný režim, cestovné z Prahy a zpět, ubytování, lůžkoviny, výchovný a zdravotnický personál, zapůjčení sportovního vybavení, celotáborový program, pojištění záruky proti úpadku CK u Generali Pojišťovny a.s., DPH.

 

DOPRAVA - RŮŽENÁ:

Doprava na tábor je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy je zahrnuta v ceně.
Doprava z dalších měst za příplatek - výše příplatku dle věku dětí (více viz. níže).

Sraz vždy půl hodiny před odjezdem!

 

Místo odjezdu/příjezdu

Čas odjezdu

Čas příjezdu

Dopravce

Cena v Kč

A) 6-14 let

B) od 15 let

Praha, ÚAN Florenc (hlavní odjezdové místo), nástupiště na tabuli odjezdů v hale 13:00

17:00

Bus CK Topinka V ceně zájezdu
Hradec Králové, Terminál HD, nástupiště 2 10:15 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Liberec, autobusové nádraží, nástupiště 8 10:40 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Chomutov, autobusové nádraží, nástupiště 7 10:15 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 165,-

B) 330,-

Karlovy Vary, Terminál (Dolní nádraží), nástupiště 1 10:00 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 240,-

B) 480,-

Sokolov, Terminál, nástupiště 15 9:25 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 255,-

B) 510,-

Cheb, autobusové nádraží, nástupní místo B2 9:00 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 305,-

B) 610,-

Plzeň, Husova ulice, CAN, nástupiště 12 11:00 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Brno, Benešova ul., AN u hotelu Grand 9:30 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 315,-

B) 630,-

Jihlava, autobusové nádraží, nástupiště 30 10:45 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 225,-

B) 450,-

Ostrava, hlavní vlakové nádraží 8:31 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 440,-

B) 880,-

Hranice na Moravě, vlakové nádraží 9:07 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 410,-

B) 820,-

Olomouc, hlavní vlakové nádraží 9:37 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 330,-

B) 660,-

Zábřeh na Moravě, vlakové nádraží 10:01 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 330,-

B) 660,-

Česká Třebová, vlakové nádraží 10:23 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 300,-

B) 600,-

Pardubice, hlavní vlakové nádraží 10:58 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 210,-

B) 420,-

 

Odjezdová místa z příplatkových měst jsou autobusové nebo vlakové zastávky dopravce RegioJet. Doporučujeme je těm klientům, kteří nemohou nebo nechtějí zahájit rekreaci z hlavního odjezdového místa v Praze - ÚAN Florenc. V příplatkových městech nejsou přítomni vedoucí CK, a proto děti absolvují dopravu do/z Prahy na zodpovědnost svých rodičů. Děti tedy pod dozorem rodičů nastoupí do linkového autobusu nebo vlaku RegioJet, dorazí do Prahy na něktré z nádraží: Praha-Florenc, Praha-Zličín, Praha-Černý Most, nebo Praha-Hlavní nádraží. Přímo na nástupišti si je převezmou naši vedoucí, čímž děti zahájí rekreaci. Následně se pod dozorem vedoucích přemístí na hlavní odjezdové místo - Ústřední autobusové nádraží Florenc, odkud je vypravován autobus CK jedoucí již přímo do rekreačního střediska. Jízdenku na cestu do Prahy na autobus/vlak RegioJet tito klienti obdrží od cestovní kanceláře cca týden před odjezdem na tábor. Při návratu z rekreace proběhne doprava dětí shodně jako při odjezdu, jen v opačném pořadí, přičemž děti ukončují rekreaci za dozoru vedoucích nastoupením do autobusu/vlaku RegioJet. Časy odjezdů a návratů v případě příplatkových měst Vám budou zaslány spolu s jízdenkou cca týden před odjezdem na tábor.

 

DOPRAVA - DOUBRAVA:

Doprava na tábor je zajištěna kvalitními zájezdovými autobusy. Doprava z Prahy, Brna a Jihlavy je zahrnuta v ceně.
Doprava z dalších měst za příplatek - výše příplatku dle věku dětí (více viz. níže).

Sraz vždy půl hodiny před odjezdem!

 

Místo odjezdu/příjezdu

Čas odjezdu

Čas příjezdu

Dopravce

Cena v Kč

A) 6-14 let

B) od 15 let

Praha, ÚAN Florenc (hlavní odjezdové místo), nástupiště na tabuli odjezdů v hale 13:00 13:00 Bus CK Topinka V ceně zájezdu
Hradec Králové, Terminál HD, nástupiště 2 10:15 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Liberec, autobusové nádraží, nástupiště 8 10:40 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Chomutov, autobusové nádraží, nástupiště 7 10:15 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 165,-

B) 330,-

Karlovy Vary, Terminál (Dolní nádraží), nástupiště 1 10:00 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 240,-

B) 480,-

Sokolov, Terminál, nástupiště 15 9:25 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 255,-

B) 510,-

Cheb, autobusové nádraží, nástupní místo B2 9:00 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 305,-

B) 610,-

Plzeň, Husova ulice, CAN, nástupiště 12 11:00 Dle příjezdu do Prahy Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Pardubice, hlavní vlakové nádraží 10:58 Dle příjezdu do Prahy Vlak RegioJet

A) 210,-

B) 420,-
Brno, Benešova ul., AN u hotelu Grand 14:00 12:00 Bus CK Topinka V ceně zájezdu
Ostrava, ústřední autobusové nádraží, nástupiště 4 9:30 Dle příjezdu do Brna Bus RegioJet

A) 255,-

B) 510,-

Olomouc, autobusové nádraží, nástupiště M 11:20 Dle příjezdu do Brna Bus RegioJet

A) 150,-

B) 300,-

Jihlava, autobusové nádraží 15:00 11:00 Bus CK Topinka V ceně zájezdu

 

Odjezdová místa z příplatkových měst jsou autobusové nebo vlakové zastávky dopravce RegioJet. Doporučujeme je těm klientům, kteří nemohou nebo nechtějí zahájit rekreaci z hlavního odjezdového místa v Praze - ÚAN Florenc, Brně - Benešova ulice, Jihlavě - autobusové nádraží. V příplatkových městech nejsou přítomni vedoucí CK, a proto děti absolvují dopravu do Prahy/Brna na zodpovědnost svých rodičů. Děti tedy pod dozorem rodičů nastoupí do autobusu nebo vlaku RegioJet, dorazí do Prahy na něktré z nádraží: Praha-Florenc, Praha-Zličín, Praha-Černý Most, Praha-Hlavní nádraží nebo do Brna - na autobusové nádraží u Hotelu Grand. Přímo na nástupišti si je převezmou naši vedoucí, čímž děti zahájí rekreaci. Následně se pod dozorem vedoucích přemístí na hlavní odjezdové místo, odkud je vypravován autobus CK jedoucí již přímo do rekreačního střediska. Jízdenku na cestu do Prahy/Brna na autobus/vlak RegioJet tito klienti obdrží od cestovní kanceláře cca týden před odjezdem na tábor. Při návratu z rekreace proběhne doprava dětí shodně jako při odjezdu, jen v opačném pořadí, přičemž děti ukončují rekreaci za dozoru vedoucích nastoupením do autobusu/vlaku RegioJet. Časy odjezdů a návratů v případě příplatkových měst Vám budou zaslány spolu s jízdenkou cca týden před odjezdem na tábor.

 

VLASTNÍ DOPRAVA:

  • zahájení pobytu: příjezd mezi 15.00-16.00 hod.
  • ukončení pobytu: odjezd mezi 12.00-13.00 hod. (Růžená)
  • ukončení pobytu: odjezd mezi 8.00-9.00 hod. (Doubrava)

 

DALŠÍ INFORMACE:

O účastníky se po celou dobu pobytu stará řádně vyškolený personál včetně zdravotníka.

Příspěvek odborů ( FKSP ) u všech akcí možný až do výše ceny poukazu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

fotogalerie

fotografie z minulých ročníků tábora

 

odjezdy

časy a místa odjezdů, pokyny k odjezdu, adresy

 

všeobecné podmínky

úplné znění všeobecných podmínek účasti

 
5 důvodů
proč s námi
26 let s Vámi
Nejpestřejší výběr táborů
Zkušené týmy vedoucích
Kvalitní ubytování
Vynikající zázemí
 
Jaký typ tábora se Vám nejvíce líbí ?
Adrenalin camp
32%
Tábory u moře
17%
Special camp
14%
Výtvarné tábory
8%
Klasický tábor
14%
Pro teenagery
9%
Tábor pro nejmenší
6%
Hlasovalo celkem: 3092